Ako zažiť TEDxBratislava, aj keď nemáte lístok

TEDxBratislava ted video

Ako zažiť TEDxBratislava, aj keď nemáte lístok

Nepodarilo sa vám kúpiť lístky na TEDxBratislava alebo nemôžete byť v deň konferencie v Bratislave? Zažiť to môžete aj tak a možností je dokonca viacero.

TEDxBratislava bude aj tento rok od začiatku do konca vysielaný naživo cez internet. Vďaka tomu tento zážitok môžete mať sprostredkovaný na diaľku aj napriek tomu, že sa vám z nejakého dôvodu nepodarí byť v Novom SND osobne. Vedeli ste však, že možností na sledovanie streamu z TEDxBratislava máte hneď viacero?

0. Zapíšte sa na čakaciu listinu

Býva zvykom, že niekoľkým ľuďom sa na poslednú chvíľu nepodarí prísť a chcú zrušiť či preniesť svoju registráciu na niekoho iného. Ak sa chcete zapísať „pod čiaru“, zapíšte svoju e-mailovú adresu na čakaciu listinu a my vám napíšeme, keď takýto prípad nastane.

1. Zapnite si streaming

Najjednoduchšou možnosťou je navštíviť www.tedxbratislava.sk a sledovať priamy prenos z divadla, hoci nevýhodou môže byť rušivý zvuk vysávača od susedov. Tú inšpiratívnu atmosféru síce nezažijete na vlastnej koži, neochutnáte zo skvelého cateringu, ktorý sme na podujatie pripravili, ani si nevyskúšate originálne prestávkové aktivity. No už v pondelok sa v práci môžete kolegom pochváliť skvelými prednáškami, ktoré uvidíte medzi prvými, kým ostatní si budú musieť počkať na zverejnenie videí po podujatí.

2. Navštívte živé premietanie

Ak ste extrovertnejší typ a nechcete pozerať prenos osamote doma, pozrite si zoznam viewing parties, teda premietaní priameho prenosu z TEDxBratislava, ktoré sú určené pre väčšie kolektívy. Ideálna možnosť, ak si po jednotlivých blokoch prednášok chcete s niekým pohovoriť o dojmoch alebo sa zo srdca zasmiať s ostatnými na vtipných talkoch. Niektoré viewing parties dokonca pripravujú svoje vlastné prestávkové aktivity alebo majú k dispozícii občerstvenie, takže váš zážitok sa priblíži tomu v SND.

3. Zorganizujte živé premietanie

Nenašli ste v zozname streamovacích lokalít miesto vo vašej blízkosti, no myšlienka kolektívneho premietania sa vám zapáčila? Zorganizujte vlastnú viewing party a staňte sa vyslancom TEDxBratislava vo svojom meste, škole, firme, coworkingu či rodine. Obnáša to len toľko povinností, koľko si sami vymyslíte – je na vás, či sa rozhodnete zháňať sponzora cateringu, alebo sa posnažíte vlastnoručne pripraviť aspoň obložené chlebíčky, či pozvete lokálneho rečníka, prípadne či si zorganizujete vlastnú prestávkovú aktivitu.

Myšlienky hodné šírenia si predsa zaslúžia svoje publikum aj na Šariši, Orave alebo Záhorí a nezáleží na tom, či v komornom prostredí medzi priateľmi, alebo vo veľkom štýle. Ak sa teda rozhodnete pre poslednú možnosť, radi vás ako vyslanca TEDxBratislava podporíme, ako bude v našich silách. Minimálne vám vieme sľúbiť promo vášho podujatia na našom webe a stránke TEDxBratislava na Facebooku a za odmenu aj tohtoročné tričko.

CHCEM BYŤ VYSLANCOM TEDxBRATISLAVA