Hľadáme vyslancov TEDxBratislava: Streamujte živý prenos z SND

Hľadáme vyslancov TEDxBratislava: Streamujte živý prenos z SND

Napriek názvu TEDxBratislava nie je len o myšlienkach pre Bratislavu. Fascinujúci rečníci prinesú na pódium myšlienky pre celé Slovensko. Pomôžte nám ich šíriť!

Spustite s nami efekt motýlích krídel

Určite to cítite rovnako ako my, či ste v Bratislave, Trebišove alebo Hornej Marikovej. Slováci prepadajú kolektívnemu marazmu, dobre už bolo, bude už len horšie, všetci klamú, kradnú a podvádzajú, nič nefunguje, nevieme, nemáme, nedá sa & nezáujem. A práve preto každý rok rebelujeme s myšlienkami hodnými šírenia a na pódium TEDxBratislava pozývame pozoruhodných rečníkov, v myšlienkach ktorých si niečo podnetné nájde každý (Slovák).

Aby sme nadupaný program každoročne dostali čo najďalej, dokonca až za hranice Slovenska, vyhlasujeme pátranie po vyslancoch TEDxBratislava! Poslom myšlienok hodných šírenia sa môže stať naozaj ktokoľvek, kto chce svojim kolegom, susedom alebo aj len babke v obývačke priniesť TEDxBratislava v priamom prenose. K multižánrovým konferenciám TED(x) totiž neodmysliteľne patria aj tzv. viewing parties, ktoré môže usporiadať ktokoľvek, aj vy.

Aj priamy prenos môže byť originálny

Raz sme spočítali, že príprave jedného ročníka TEDxBratislava sa venujeme asi 6 000 hodín ročne. Pomáha nám pri tom kopec nadšencov, dobrovoľníkov, partnerov – v konečnom dôsledku priateľov, s ktorými nás spojilo odhodlanie pre vec. A keďže sa radi kamarátime s každým, kto sa vie nadchnúť pre koncept TED(x), tento rok dávame do hry pre všetkých, ktorí zorganizujú hromadnú viewing party vo svojej komunite, čestnú funkciu vyslanca.

TED(x) viewing party nie je len obyčajný streaming, je to vaša jedinečná možnosť zorganizovať taký TEDx v malom. Viewing party môžete pripraviť pre skupinu do sto účastníkov, v akomkoľvek nekomerčnom priestore a môžete si dokonca pripraviť aj vlastné prestávkové aktivity. Stiahnite na viewing party nielen nadšencov TED-u, ale aj takých, ktorí tento koncept ešte nepoznajú. Môže ich to nečakane inšpirovať, ako pred rokmi učiteľov ZŠ v Sačurove.

„Vážený vyslanec TEDxBratislava…“

Ako vyslanec TEDxBratislava musíte dodržať niekoľko pravidiel. Podľa počtu účastníkov vyberte nekomerčný priestor – svoju obývačku, firmu, školskú telocvičňu, galériu, knižnicu, kultúrny dom, amfiteáter… Zožeňte si premietaciu techniku a ozvučenie, prípadne získajte lokálneho rečníka či partnera a vymyslite aj prestávkovú aktivitu. Od divákov však nemôžete vyberať vstupné. Môžete sa napríklad zložiť na jedlo, ale nesmie to byť podmienkou účasti.

Aby stream bežal ako švajčiarske hodinky, priamy prenos z SND tento rok zastreší Paneurópska vysoká škola a aby sme vám pomohli s prípadnými výpadkami, budeme nonstop k dispozícii. Skalopevne veríme, že 5. júla si množstvo slovenských domácností spraví rodinnú atmosféru a pozrú si prednášky z TEDxBratislava 2019 cez online stream. Alebo pôjdu do krčmy pozerať so susedmi – a že to bude lepšie ako športové prenosy! 😉

Každý môže byť „šíriteľom myšlienok“

Dajte nám o sebe vedieť prostredníctvom formulára. Spojíme sa s vami, pomôžeme vám a zodpovieme všetky zvedavé otázky. Poskytneme vám tiež grafické podklady, aby ste mohli pozvať účastníkov, otestujeme kvalitu streamingu a odkomunikujeme vaše podujatie cez našu stránku a Facebook. A ak zorganizujete hromadné verejné premietanie, dostanete od nás odmenu v podobe tohtoročného trička.

CHCEM BYŤ VYSLANCOM TEDxBRATISLAVA