Prečo som organizovala viewing party a prečo ju budem organizovať znovu

Prečo som organizovala viewing party a prečo ju budem organizovať znovu

TED a TEDx konferencie majú vo svete svoje meno. Už odmalička som považovala pozvanie pre rečníka za jednu z najväčších pôct, čo sa človeku za jeho života môže dostať. Uznanie, že vaše názory, skúsenosti, nápady či životné príbehy stoja za to, aby sa dostali medzi ľudí. A tak každá možnosť prispieť k organizácií TEDxBratislava bola pre mňa neodolateľná.

Ale viewing party? Čo to vlastne je?  Nikdy som o tom predtým nepočula.

Viewing party môže mať podobu v podstate akú chcete, ide len o to, že sa zadarmo premieta priamy prenos konferencie.  My  sme sa minulý rok rozhodli pozvať do Cvernovky ďalších rečníkov, aby nám vyplnili prestávky,  mali sme burzu kníh, ochutnávku nového cidera  aj tvorivý workshop.  To najdôležitejšie majú ale všetky viewing parties spoločné. Prednášky sú vďaka nim prístupné širšiemu spektru spoločnosti, ľuďom, ktorí si nestihli lístok na konferenciu kúpiť, ale aj takým, ktorí si ho nikdy kúpiť neplánovali. A títo ľudia, ktorí uprednostnia verejné premietanie pred sledovaním prednášok doma na svojom počítači, sú tým pádom obklopení ďalšími ľuďmi, ktorí majú tiež chuť robiť veci dobre. Okrem prednášok vidia aj reakcie iných, okamžite ich môžu medzi sebou prediskutovať a myšlienky sa vďaka tomu posúvajú ďalej.

Pre mňa bolo organizovanie viewing party hlavne o stretávaní zaujímavých ľudí. Či už v rámci nášho organizačného tímu alebo ľudí, ktorých sme potrebovali osloviť, alebo tých, ktorí sa prišli pozrieť. A o takej malej nádeji, že možno aj vďaka nášmu úsiliu odtiaľ niekto večer odíde s odhodlaním robiť dobro a robiť ho dobre.  Preto nad tým, či pôjdem organizovať viewing party aj tento ročník vôbec neváham. Ak vás v tomto texte  niečo zaujalo, vrelo to odporúčam aj vám. Vždy sa dá niečo vylepšiť. A čo je lepšie, ako pocit z dobre zorganizovaného eventu?

Zuzka Kvetková