TEDxBratislava 2017: Straty a nálezy

Keď niečo získame, niečo iné stratíme. Možno nie hneď, možno nie naraz. Strácame sa, strácame iných, noví ľudia nám vstupujú do života, nachádzame sami seba. Tento rok vás pozývame na TEDxBratislava 2017 získať nové pohľady na samozrejmé veci a zároveň stratiť predsudky. Vidíme sa 2. júla 2017 v novej budove SND.

Rečníci

 • Jowan Österlund

  Jowan je CEO vo švédskej firme Biohax International, ktorá sa zaoberá biohackerstvom, upgradovaním tela a vývojom implantátov.

 • Iveta Chovancová

  Iveta je terénnou sociálnou pracovníčkou a riaditeľkou OZ Odyseus. V bratislavských uliciach pracuje so ženami aktívnymi v sexbiznise.

 • Caspar Addyman

  Caspar Addyman je vývinový psychológ, ktorý skúma, ako deti spoznávajú svet a ako sa od nich môžeme učiť aj v dospelosti.

 • Lucia Molnár Satinská

  Lucia je jazykovedkyňa, ktorá sa vo svojich výskumoch venuje predovšetkým viacjazyčnosti v Bratislave a na Slovensku.

 • Slava Epstein

  Slava Epstein vďaka mikrobiálnej „temnej hmote“ vytvoril inovatívny spôsob objavovania liekov, lepší ako priemyslové štandardy.

 • Tomáš Brngál

  Tomáš už takmer 3 roky vyvíja unikátnu medicínsku VR aplikáciu Human Anatomy VR, ktorá učí študentov medicíny anatómiu.

 • Robert Coombs

  Robert je technológ a stratég, ktorý s mimoriadnou obľubou automatizuje všetko, čo sa zautomatizovať dá - aj hľadanie vlastnej práce.

 • Ivana Šáteková

  Ivana je výtvarníčkou s nekompromisným humorom, iróniou a nadhľadom, pomocou ktorých reflektuje aktuálne spoločenské otázky.

 • AirGym

  Akrobatickú skupinu AirGym založil akrobat Tomáš Pintér, ktorý sa v rámci postgraduálu zaoberá témou bezpečnosti v závesnej akrobacii.

 • Scott Bedley

  Scott je vášnivý 'punkerský' pedagóg, ktorý spochybňuje normy vzdelávania a snaží sa okrem myslí zasiahnuť aj srdcia študentov.

 • Jessica McCabe

  Jessica je autorkou populárného YouTube kanálu How to ADHD zameraného na vzdelávanie a podporu ADHDerov po celom svete.

 • Patricia Černáková

  Patricia pomáha zakladať záhrady permakultúrnym spôsobom hospodárenia s pôdou, ktoré sa čo najviac snaží priblížiť prírode.

 • Jarmila Bednaříková

  Jarmila Bednaříková je autorkou vyše stovky odborných publikácií, v ktorých sa zaoberá najmä migráciou v dejinách ľudstva a jej vplyvom na vývoj civilizácií.

 • Veronika Rybanská

  Veronika je vývinovou psychologičkou a antropologičkou, ktorá vykonáva terénny výskum o medzikultúrnom kognitívnom vývoji.

 • Eva Mosnáková

  Osud Evy Mosnákovej bol tak výrazne poznačený pomocou iných, že sa ako protiklad k nenávistným prejavom stavia na stranu slušnosti, pravdy, humanity a pomoci iným bez nároku na odmenu.

 • Ester Wiesner

  Hudobníčka Ester Wiesner sa venuje kombináciám džezu so slovenským folklórom a klasickou hudbou a svojimi textami trochu zachádza i do folku.

Program

9:00 - 10:30 HĽA_ _ _ _ _

Iveta Chovancová – terénna sociálna pračovníčka

Slava Epstein – mikrobiológ

Lucia Molnár Satinská – jazykovedkyňa

Jowan Österlund – biohacker

11:10 - 12:45 _ _ _ DA_ _ _

AirGym – akrobati

Jarmila Bednaříková – historička

Robert Coombs – technológ a stratég

Patricia Černáková – permakultúrna dizajnérka

Scott Bedley – učiteľ

14:15 - 15:45 _ _ _ _ _ NIE

Ivana Šáteková – výtvarníčka

Veronika Rybanská – antropologička

AirGym – akrobati

Tomáš Brngál – absolvent medicíny

OpenMic

16:45 - 18:00 _ _ _ _ _ _ _ _

Caspar Addyman – psychológ

Jessica McCabe – YouTuberka

Ester Wiesnerová – speváčka, skladateľka

Eva Mosnáková – vojnová pamätníčka

19:00 - 21:30 AFTERPARTY

skb – DJ a selektor

Vl?st?vedný kvíz M_P_BA x TEDxBratislava

Otvorená dielňa – workshop

AirGym – akrobati

Slovník cudzích snov – básne na počkanie

Viewing parties

Viewing party sa 2. júla môžete zúčastniť u týchto vyslancov TEDxBratislava:

HAPPY, Kúpeľná ulica č.2, Stupava

Klub Metod, Levická 2, Bratislava

KC Priestor, Dionýza Štúra 35, Sereď

Kalab, Zámocká 5, Bratislava – Staré mesto

Chcete byť tiež sa vyslancom pri šírení zaujímavých myšlienok?
Zorganizujte premietanie priameho prenosu z TEDxBratislava 2017!

Prestávkové aktivity

Aj cez prestávky pre vás chystáme fantastické zážitky.

Svet, ako ho iní neuvidia

Nasaďte si okuliare HoloLens a premeňte spoznánie svojho okolia na jedinečný zážitok. Vaším ihriskom je prostredie navôkol. Ale pozor, nič nie je také, aké sa javí na prvý pohľad.

Rečníka za rečníka

V brožúre chýbajú fotky rečníkov! Nie je to však chyba tlače, v batôžteku si každý účastník nájde nálepky s ich podobizňami. Chýbajú vám niektorí rečníci? Vystúpte z komfortnej zóny a vymeňte si nálepky s iným účastníkom alebo využite žolíka a choďte priamo za rečníkom! Všetci, ktorým sa podarí vyplniť celý „album“, budú zaradení do žrebovania o TED knihu či dokonca lístok na TEDxBratislava 2018!

Majstrovstvá v postrehu

Zmerajte si sily s ďalšími účastníkmi a staňte sa majstrom v postrehu TEDxBratislava 2017! Pripravené v spolupráci s Auréliom.

Virtuálna realita v medicíne

Virtuálna prehliadka ľudského tela? Virtual Medicine vás zavedie do útrob vášho tela a ponúkne jedinečný pohľad na anatómiu človeka, inak ako ju poznáme z učebníc anatómie. Pripravené v spolupráci s Tomášom Brngálom.

Na deň za mixpultom

Staňte sa DJom a nasamplujte si vlastný track! Využite kocky, ktoré vám pomôžu zložiť vašu hudbu tak, aby čo najviac lahodila vašim ušiam. Neváhajte si aj niekoho prizvať, nech jej váš hudobný set nezabudnuteľný. Pripravené v spolupráci s party-hry.sk

Aká fotka, také porekadlo

Zažite návrat v čase a ochutnajte niečo z tradičnej slovenskej kuchyne. Zistite, ktorý slovenský kroj vám najviac pristane a ktoré porekadlo je pre vás najtrefnejšie. Pripravené v spolupráci s Ivanou Šátekovou.

Hľadanie rovnováhy

Dostanete s tímom nezbednú loptičku z jednej strany na druhú tak, aby vám cestou nevypadla? Vyskúšajte si niektorú z rovnovážnych hračiek a za najlepší čas váš tím odmeníme praktickými darčekmi, s ktorými už nič dôležité nestratíte.

Kalčeto / Magneto

Fanúšikovia futbalu si nenechajú ujsť naše malé futbalové ihrisko. Zostavte tím a porazte svojho protivníka správnym ťahom na bránu! Pripravené v spolupráci s Ihrysko.sk.

Pamiatka hodná šírenia

Zastavte sa pri fotostene a spravte si zábavné fotky, ktoré priamo z fotoboxu môžete zdielať s kamarátmi na sociálnych sieťach alebo si poslať mailom. Zároveň ich ihneď dostanete aj vytlačené v profi kvalite. Pripravené v spolupráci s PhotoCube.

Jeden akoby našiel

Spomínate si ešte, aká je vaša obľúbená hra z detstva? Tajničky, pexeso, skákacia guma či vodovky sú ževraj najlepšie zabudnuté hry. My sme však na ne ani náhodou nezabudli a cez prestávky pri nich môžete načerpať stratenú energiu aj vy.

Nestraťte sa v labyrinte

Nestraťte orientáciu a nájdite balans, inak sa z tohto labyrintu nikdy nedostanete. Navyše, bez pomoci ostatných zostanete len bezmocne stáť v rohu. Neváhajte požiadať o pomoc a nájdite cestičku von.

Hľadá sa skladač profesionál

Nájdite na TEDxBratislava novú schopnosť a naučte sa skladať tričká bleskovou rýchlosťou. Desať najefektívnejších v každej prestávke odmeníme tričkom so skvelým vizuálom. Pripravené v spolupráci s Profesiou.

Intelektuálny chill s rozhlasovým umením

Je v tejto rýchlej dobe rádio naozaj stratené médium? Spomaľte, vyvaľte sa na tulivak, nasaďte si slúchadlá a preklikajte sa pravým rozhlasovým umením. Porozprávajte nám, čo pre vás rádio znamená v súčasnosti a tie najkrajšie a najoriginálnejšie myšlienky budeme šíriť éterom Rádia Devín. Pripravené v spolupráci s Rádiom Devín.

Partneri

Ďakujeme partnerom za podporu TEDxBratislava 2017

Hlavní partneri

Partneri

Partneri cateringu

Podporujú

Mediálni partneri