Prečo by ste konečne mali ísť na TEDxBratislava

TEDxBratislava dovod preco prist

Prečo by ste konečne mali ísť na TEDxBratislava

„Prečo by som mal ísť na ten TEDx a čo ma tam čaká,“ to je otázka mnohých, ktorí na TEDxBratislava ešte neboli. Odpoveď je jednoduchá a zložitá zároveň.

Ako niekomu zrozumiteľne vysvetlíte, v čom spočíva koncept TED-u? Veľmi zjednodušene povedané, počas jedného dňa zažijete dve umelecké vystúpenia a 14 prednášok od starostlivo vyberaných a pripravovaných rečníkov s ambíciou rozšíriť vaše obzory, inšpirovať vás a umožniť vám prežiť plnohodnotne strávený deň.

TEDx koncept má ambíciu ukázať netradičný pohľad na tradičné témy, priniesť prelomové a inovatívne myšlienky na svetlo sveta a tým motivovať ľudí k zmene, postrčiť ich a ukázať im, že aj malé skutky sa rátajú.

Pozor! TEDxBratislava však nie je motivačnou konferenciou. Práve naopak, plnokrvným motivačným prednáškam sa vyhýbame. Naším cieľom je prostredníctvom inšpiratívnych príbehov a nevšedných myšlienok v divákoch vyvolať pociť, že každý máme slobodu meniť seba a svoje okolie. Ak si to stále neviete predstaviť, poviem len jedno: Príďte, nechajte sa prekvapiť a pochopíte. Garantujeme, že sklamaní odchádzať nebudete. No ale niečo predsa prezradiť môžeme.

Registrácie sú otvorené, zoznam rečníkov uzavretý. Na čo všetko sa môžete tešiť?

Aktuálny, ôsmy ročník bude plný nových a nevídaných vecí. Do nášho tímu minulý rok pribudli čerstvé posily, a tak nové nápady a experimenty sú samozrejmosťou. Veríme, že tento rok v kvalite nášho podujatia opäť podskočíme a diváci to patrične pocítia. TEDxBratislava sa tento rok uskutoční 2. júla, tradične v nedeľu.

Dobre, lístky máte kúpené, čo ďalej?

Brány novej budovy SND sa otvoria o ôsmej ráno. Pri registráciách dostanete gift bag so všetkými potrebnými informáciami a darčekmi. A samozrejme, čakať vás budú aj naše tohtoročné tričká s malým prekvapením. Usaďte sa v sále, pokochajte sa originálnou scénou a ponorte sa s nami do fascinujúcich a netradičných myšlienok.

Prednášky sú rozdelené do štyroch blokov tak, aby témy boli vyvážené a Vy sa mohli plne sústrediť. Riaditeľka OZ Odyseus Iveta Chovancová bude hovoriť o stigmatizácií ľudí pracujúcich v sex biznise. Caspar Addyman nám poodhalí čo to zo svojho výskumu o detskom smiechu. Mikrobiológ Slava Epstein nám predstaví jeho prevratný prístup k objavovaniu liekov, ktorý je rádovo lepší ako súčasné priemyslové štandardy. Technológ Robert Coombs nám poradí, ako si nájsť prácu snov a youtuberka Jessica McCabe, ktorá je tvorcom populárneho YouTube kanála How to ADHD, sa bude snažiť vyvrátiť mýtus, že každé neposlušné dieťa musí byť zle vychované. Veronika Rybanská je vývojovou psychologičkou a antropologičkou, ktorá vykonáva terénny výskum o medzikultúrnom kognitívnom vývoji. A pani Eva Mosnáková príde na TEDxBratislava odovzdať dôležité posolstvo vojnových pamätí.

Na TEDxBratislava 2017 sa bude hovoriť aj o hľadaní súčasnej podoby slovenského folklóru, biohackingu, zapojení virtuálnej reality do medicíny, o učení jazykov, imigrácií z pohľadu histórie a mnohom inom.

Program TEDxBratislava nekončí v sále

Počas prestávok medzi jednotlivými blokmi máme pre vás pripravené netradičné prestávkové aktivity. Cieľom je rozhýbať sa, networkovať a naučiť sa niečo nové. Napríklad si potrénovať pozornosť alebo synchronizáciu so spoluhráčmi pri koordinačných hrách. Virtuálna prehliadka vášho tela? S virtuálnou medicínou rečníka Tomáša Brngála žiadny problém, rečníčka Ivana Šáteková vám zase pomôže odhaliť, ktoré slovenské porekadlo sa vám hodí najviac. Vyskúšate si tiež rozšírenú realitu a budete si môcť odniesť fotopamiatku z podujatia. A počas dňa, ako aj na afterparty, si nenechajte ujsť skvelú príležitosť porozprávať sa s rečníkmi.

Na to, aby ste mohli byť plne sústredení, sa potrebujete cez prestávky kreatívne vyblázniť, poriadne ponaťahovať a musíte byť aj dobre napapaní. Preto máme dlhšie prestávky, aby ste všetko postíhali. Čakajú vás výdatné raňajky, desiata, obed, olovrant aj večera. Vynikajúca kávička od Goriffee vás znovu postaví na nohy a v horúci júlový deň vás osvieži famózna zmrzlina.

Končíme približne o siedmej večer a hor sa na afterparty s DJom skb z Rádia_FM. Chladíme pre vás pivko, vínko a pripravujeme ďalší skvelý program. Na záver len dodáme, poďte sa s nami stratiť i nájsť a rezervujte si svoj lístok na TEDxBratislava 2017.