Deň D sa nezadržateľne blíži – informácie pre účastníkov

Deň D sa nezadržateľne blíži – informácie pre účastníkov

TEDxBratislava 2016 sa uskutoční už túto nedeľu 3. júla 2016 v priestoroch novej budovy Slovenského národného divadla. Prednášky, prestávkami rozdelené do 4 programových blokov, budú trvať od 9.00 do 18.10 a ich podrobný program nájdete tu. Radi by sme vám ponúkli niekoľko dôležitých informácií o podujatí spolu s tipmi, ako si z konferencie TEDxBratislava odniesť čo najviac zážitkov.

MIESTO
Konferencia sa uskutoční v sále činohry v priestoroch novej budovy Slovenského národného divadla.

DOPRAVA
AUTO: Parkovať môžete na parkovisku SND, na ktoré sa vchádza z Pribinovej ulice. Vstup na parkovisko bude otvorený do 9.30 (vychádzanie je možné kedykoľvek). Potom je možné parkovať v podzemnom parkovisku Eurovea.

TAXI: Odvezte sa na alebo z TEDxBratislava taxíkom objednaným cez aplikáciu Liftago. Získali sme pre vás zľavu 10 € na prvú jazdu a 5 € na akúkoľvek ďalšiu jazdu. Stačí si stiahnuť taxi aplikáciu Liftago cez Google Play alebo iTunes a zadať promokód TEDx10 alebo TEDx5. Promokódy je možné využiť do 17. júla.

BICYKEL: Pre cyklistov sme pripravili bezpečné parkovanie zo severnej strany SND, ktoré bude po celý deň strážené. Bicykel môžete využiť pri večernej cyklojazde mestom s rečníkom Pekkom Tahkola. Ak si na podujatie nebudete môcť priviezť vlastný bicykel, zapožičiame vám na spoločnú cyklojazdu jeden od Cyklokoalície. Počet bicyklov na zapožičanie je limitovaný, v prípade záujmu sa preto zaregistrujte v tomto formulári a použite rovnaký e-mail ako pri registrácii na TEDxBratislava.

index

PRÍCHOD
Registrácia bude prebiehať od 8.00 do 8.45. Prvý blok začína presne o 9.00. Počas jednotlivých blokov budú dvere do sály zatvorené. Ak prídete s predstihom, budete mať dosť času na registráciu, malé raňajky a chytíte si aj dobré miesto na sedenie, ktoré je v sále voľné.

REGISTRÁCIA
Vaším lístkom je vaše meno, nebudete potrebovať žiadny tlačený ani elektronický lístok. Registrácia pri vstupe je rozdelená na 5 častí abecedne podľa začiatočného písmena vášho priezviska (napr. A-G). Pokiaľ ste si pri online registrácii objednali aj tričko alebo zažiadali o faktúru, budú vás čakať pripravené pri registráciách. Prosím, noste na viditeľnom mieste menovku, ktorú dostanete pri registrácii.

TLMOČENIE
Všetky vystúpenia budú simultánne tlmočené – z angličtiny do slovenčiny a naopak. Ak si nie ste istí, či budete rozumieť, vyzdvihnite si pri VIP registrácii prekladateľskú staničku (vratný depozit 5 EUR).

TELEFÓNY
Všetci si sľúbme: počas vystúpení a prednášok nebudú zvoniť žiadne mobilné telefóny. Počas prestávok však pokojne telefonujte, žhavte Facebook, Twitter či Instagram, nech sa myšlienky hodné šírenia naozaj šíria. Pri zdieľaní na sociálnych sieťach používajte hashtag #tedxbask.

Hastag

FOTOGRAFOVANIE
Počas vystúpení, prosím, nefoťte a nerobte video záznam. Ruší to rečníkov a rozptyľuje účastníkov okolo vás. Fotografovať mimo hlavnej sály počas prestávok však môžete do sýtosti.

unnamed

OBČERSTVENIE
Počas celého dňa je pre vás pripravený bohatý catering, nonstop prísun tekutín, nebude chýbať dobrá káva, zmrzlina či ovocie. Okrem občerstvenia podávame teplý obed a večeru formou bufetu. Ak ste si pri online registrácii nahlásili špeciálne požiadavky na bezlepkovú, vegetariánsku či vegánsku stravu a v ponuke bufetov nenájdete vhodnú kombináciu jedál, neváhajte požiadať o pomoc obsluhujúci personál.

PRESTÁVKOVÉ AKTIVITY
Na žiadnej inej konferencii nezažijete také prestávky ako na TEDxBratislava. Počas nich na vás čaká množstvo unikátnych zážitkov v podobe prestávkových aktivít. Všetko o nich sa dozviete na našom blogu – preštudujte si ho vopred, aby vám ani jedna zaujímavosť neunikla.

ĽUDIA OKOLO VÁS
TEDxBratislava bude zaujímavý nielen ľuďmi na pódiu, ale tými aj v publiku. Bola by škoda nezoznámiť sa s niekým novým! Sledujte záľuby a témy, ktoré majú ľudia na menovkách, nadviažte rozhovor, zapojte sa do prestávkových aktivít alebo si vyberte v sále vždy iné miesto na sedenie. Myšlienky hodné šírenia určite nájdete aj mimo pódia.

AFTERPARTY
Intenzívny deň ukončíme afterparty pred SND. Nechajte doznieť myšlienky, dokončite začaté rozhovory, občerstvite sa nápojmi, zabavte sa improvizovanou bubnovačkou s WoodPackom či vystúpením stand-up komikov Joke’s on you, nikam sa neponáhľajte. Afterparty ukončíme o 22.00.

unnamed

ČO NA SEBA?
Niečo príjemné a pohodlné. Čaká nás dobrodružná cesta, saká a kravaty môžu ostať doma. Na dress code si nepotrpíme.

AK NIEČO NEBUDE FUNGOVAŤ
Obráťte sa na kohokoľvek s menovkou STAFF alebo ORGANIZÁTOR, prípadne príďte k VIP registrácii.