Prestávky ako na TEDxBratislava na iných konferenciách nezažijete

Prestávky ako na TEDxBratislava na iných konferenciách nezažijete

Prestávky na TEDxBratislava sú iné, než poznáte z bežných konferencií. Tie naše sú plné aktivít! Ako budete v prestávkach aktívne oddychovať tento rok?

Nenapodobiteľnú inšpiratívnu atmosféru dodávajú TEDx podujatiam nielen prednášky rečníkov, ale aj prostredie, ľudia, catering, darčeky… a najmä prestávkové aktivity. Medzi blokmi prednášok ponúkajú priestor na aktívny oddych, hravé učenie a najmä spoznávanie nových ľudí. Vďaka prestávkovým aktivitám sa samotní návštevníci aktívne podieľajú na programe. Tento rok budete čítať živé knihy, vyfarbovať gigantickú omaľovánku či túlať sa barokovou Bratislavou.

Svet 3D tlače

Dá sa vytlačiť mozog? Kedysi futuristické technológie 3D tlačenia sú už dnes dostupné. Spoznajte, čo všetko sa dá vyrobiť pomocou digitálnej fabrikácie a 3D tlače. Počas TEDxBratislava vyrobíme zopár 3D kľúčeniek, kto prv príde, prv uchmatne. 🙂

(Aktivita pripravená v spolupráci s kreatívnou dielňou Lab)

Digitálna Garáž
Online žijeme takmer všetci, ale viete, ako digitálny svet funguje? Koľkokrát denne sa pozriete na mobil? Že za minútu pribudne na YouTube 400 hodín videa? Otestujte svoje znalosti v Digitálnej Garáži, najšikovnejších z vás čaká prehliadka Googlu!

Skráťte si čakanie na podujatie súťažou! Otestujte sa na digitalnagaraz.sk, získajte certifikát, príďte s ním cez prestávku do stánku Googlu a dostanete super tričko. Odmena bude čakať aj tých, ktorí na podujatí prejdú aspoň 3 moduly.

(Aktivita pripravená v spolupráci so spoločnosťou Google Slovakia)

Cyklojazda s Pekkom Tahkola

Všetci, ktorých inšpirujú myšlienky rečníka Pekku, môžu na konci dňa premeniť myšlienku na čin. Po večere o 19:00 sa stretávame pred SND a vyrážame spolu do ulíc. Komu pes zožral bicykel, môže si od nás požičať. Sedieť a počúvať budeme počas celého dňa viac ako dosť. 🙂

(Aktivita pripravená v spolupráci s Pekkom Tahkola a Cyklokoalíciou)

Pozrite sa na Mars

Nemusíte byť kozmonautmi, aby ste sa mohli pozrieť na Mars. Vďaka najnovším technológiám sa môžete virtuálne dostať mimo našu planétu, hoci ste pred pár minútami o kozmonautoch ešte len počúvali inšpiratívny talk. Necháte sa zlákať na misiu za Marťanmi?

(Aktivita pripravená v spolupráci so spoločnosťou Slovenské elektrárne)

ChemPlay

Pamätáte si ešte vzorec uhlíka? A dokázali by ste z hlavy napísať chemické zloženie vody? Vďaka študentom Gymnázia Jura Hronca v Bratislave sa vrátite do školských lavíc na hodinu chémie. S hrou ChemPlay sa rozpamätáte, ako tvoriť zlúčeniny a chemické vzorce, a potrénujete svoje logické, analytické aj kreatívne myslenie a schopnosť komunikvať a pracovať v tíme.

(Aktivita pripravená v spolupráci s autormi hry ChemPlay)

Maľovanie svetlom

Pastelkami vie kresliť každý, no kresliť svetlom, to je výzva! Keď zoženiete kamoša, čo sa nebojí poriadne šliapnuť do pedálov, vaša fixka zažne. Vyšantite sa na žiarivom plátne a nechajte svoju kreativitu svietiť aj pre ostatných.

(Aktivita pripravená v spolupráci so spoločnosťou Zuno)

Malovanie_svetlom_lightpainting_TEDxBratislava_2016

Hra Bratislava

Poznáte jedinečnú hru Bratislava? Tak takto ste ju určite ešte nehrali! Na TEDxBratislava vás prenesie v čase a sami sa stanete osvietencami na ceste barokovou Bratislavou. Túlajte sa uličkami Starého mesta ako Mária Terézia, Johann Wolfgang von Kempelen, Franz Xaver Messerschmidt či prešporský kat, objavujte jeho zákutia alebo absolvujte slávnu Academiu Istropolitana. Na TEDxBratislava navyše po prvý raz s 200 novučičkými hernými otázkami!

(Aktivita pripravená v spolupráci s autorkami hry Bratislava)

Titulka, ktorá zmení svet

Každý z nás je jedinečný a dokáže meniť veci. Predstavte si, že sa ocitnete na obálke známeho magazínu, cez ktorý sa vaša vízia dostane do sveta. Čo by ste chceli svojim čitateľom odkázať? Tím zložený z redakcie PROFIT a koučov vám pomôže pútavo komunikovať vašu aktuálnu misiu.

(Aktivita pripravená s magazínom PROFIT)

Živá knižnica

Čítali ste už niekedy živú knihu? Na TEDxBratislava prinesú Slovak Telekom a nezisková organizácia Eduma takýchto kníh plnú knižnicu! Stačí sa usadiť, ponoriť do príbehu a na jeho konci možno prídete na to, ako vám živá knižnica zmenila pohľad na svet.

(Aktivita pripravená v spolupráci so spoločnosťou Slovak Telekom)

Gigantická omaľovánka

Keď v práci potrebujete nakopnúť, väčšinou sa spoliehate na kávu? Zabudnite na kofeín, oveľa lepším budičom energie aj kreativity je takzvaný flow! Do tejto fázy absolútneho sústredenia vás dostanú rôzne relaxačné aktivíty, napríklad obľúbené antistresové omaľovánky. A keďže tím z Profesie vie, aké býva v pracovnom procese ťažké nakopnúť kreatívny mód, na TEDxBratislava prinesie omaľovánku netypických rozmerov.

(Aktivita pripravená v spolupráci so spoločnosťou Profesia)

Rozpoznávanie tvarov

Už malé deti spoznávajú svet prostredníctvom geometrických tvarov. Prečo by ste tak vy nemohli spoznávať umenie? Vyskúšajte si softvér Slovenskej národnej galérie a zistite, na akých umeleckých dielach nájdete napríklad iluminátske trojuholníky, potešte niekoho kúskom šťastia a pošlite mu odkaz na obrazy so štvorlístkom alebo nájdite srdcia a vyznajte niekomu svoje city e-mailom so svetoznámymi výjavmi lásky.

(Aktivita pripravená v spolupráci so Slovenskou národnou galériou)

Svetelná čiara
Vyberte z darčekovej tašky svoje céčka, nájdite si protivníka a na zemi rovnú čiaru. Koľko céčok dáte do stávky? Kto hodí bližšie k čiare, berie všetko. Alebo si to pamätáte inak? Vyzvite hociktorého návštevníka a zahrajte si podľa vlastných pravidiel!