TEDxBratislava 2016 bude plný chutí

TEDxBratislava 2016 bude plný chutí

TEDxBratislava je primárne o inšpiratívnych myšlienkach, zážitkoch, objavovaní a prekvapujúcich informáciách. Na toľké vnemy a podnety však treba byť plný síl. Preto sme pre vás tento rok pripravili jeden veľký gastronomický zážitok.

Keďže event trvá celý deň, dá sa povedať, že káva hrá hlavnú úlohu. Tento rok dostanete najlepšie povzbudenie od Goriffee. V ponuke majú 4 druhy fantastických káv a sme zvedaví, ktoré z nich budeme môcť ochutnať.

Zárukou dobrého jedla bude celodenný catering od Dobrého jedla, ktoré tak ako po minulé roky, prinesie rôznorodú a chutnú ponuku jedál na raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru.

Lokálne a inak

Popri “veľkom” cateringu sa každý rok snažíme priniesť aj lokálnych výrobcov, s cieľom obohatiť vaše chuťové kanáliky a spestriť ponuku. Počas prestávky po prvom bloku budete na kašu vďaka obľúbenému bistru Žufaňa. Nasýtiť sa budete môcť aj obľúbenými chutnými nátierkami od Alfa Bio. Na odľahčenie v letný deň bude pripravené aj šťavnaté ovocie od Debničkárov. Stačí sa zahryznúť.

Počas obedňajšej prestávky sa schladíte so zmrzlinou od Gio Caffe – Gelato italiano, ktoré už 5 rokov vyrába v Nitre tradičné talianske gelato. Dáte si príchuť 300%-ný kokos (kokosová dužina, kokosové mlieko, sladená cukrom z kokosových kvetov) alebo vegan Gianduia (kakaovo-oriešková s kúskami orieškov), či jahoda-malina-mäta, prípadne mango? Výber je ťažký, vieme.

O váš pitný režim sa počas dňa postarajú Herbert sirupy – čisté prírodné produkty bez pridania abecedy — umelých esencií, sladidiel alebo “éčok”. Na letné osvieženie si môžete dopriať aj vychladený Kingswood cider či ochutený Birell a poobede pivo Excelent. Poobede sa taktiež začne podávať Víno Romanov a víno od firmy Chowaniec&Krajčírovič, obe vinárstva sú zo Svätého Jura.

Recyklujem, recykluješ, recyklujeme

TEDxBratislava nie len chutí, ale je aj ekologický. O zber PET fliaš a plastových pohárov sa postará spoločnosť Renviro. Poprosíme vás o spoluprácu -nezabudnite odhodiť plastový pohár do košov na to označených.

Čo vás čaká na afterparty? Okrem skvelého sprievodného programu sa postaráme aj o vizuálny a kulinársky zážitok. Konkrétne budú na programe food experimenty, miešané nápoje a fingerfood, to všetko od FOU ZOO. Garantujeme show, akú ste ešte nezažili.

Najdoležitejšie na záver – nesmieme zabudnút na sladké! Na bezlepkových a prírodne sladených koláčikoch od FoodLover si rozhodne zgustnete. Nebudú chýbať ani štrúdle od pani Kristíny Bugárovej (organizátorky Štrúdľového festivalu – TRHOVÁ HRADSKÁ) a cupcaky od Cremechic.

Tak čo, aj vám sa zbiehajú slinky a neviete sa dočkať? Nezúfajte, o týždeň sa vidíme.