Aké najzaujímavejšie TED video ste kedy našli?

Aké najzaujímavejšie TED video ste kedy našli?

Aké najzaujímavejšie TED video ste kedy našli?

Program TEDxBratislava tvoria aj záznamy TED prednášok. Aké najzaujímavejšie TED video ste kedy našli? Váš tip sa môže stať súčasťou TEDxBratislava 2018.

Napriek tomu, že kompletný zoznam rečníkov TEDxBratislava 2018 už poznáme (a vy sa ho dozviete čoskoro), stále pracujeme na štvrtine programu. A tento rok nám s ním môžete pomôcť aj vy.

Ak ste už zažili niektoré z podujatí TEDxBratislava, určite si spomínate na videá, ktoré sme premietali počas prednáškových blokov medzi vystúpeniami rečníkov. Pre nováčikov na konferencii býva táto časť programu zväčša prekvapením a napriek tomu, že ju v moderátorských vstupoch vysvetľujeme, občas sa nám v spätnej väzbe ešte vráti pohoršenie z „premietania záznamov, ktoré sa predsa dajú pozrieť aj doma”.

Povinnosť premietať na TEDx konferenciách oficiálne videá z knižnice TED prednášok však vyplýva z podmienok licencie. Tá hovorí, že na TEDx podujatiach kratších ako polovica dňa (čiže napríklad náš obľúbený večerný formát Salón) je nutné premietnuť aspoň dve TED videá. Na dlhších podujatiach pre zmenu musí čas premietnutých prednášok dohromady dosiahnuť minimálne 25 % celkovej dĺžky podujatia.

Hľadáme lovcov jednorožcov

Každý rok si preto lámeme hlavu, akými zaujímavými videami doplníme dramaturgiu programu tak, aby sme zachovali pestrosť vybraných tém. Dávame si záležať na tom, aby premietnuté videá:

  • niesli myšlienku hodnú šírenia, ktorá môže mať priamy vplyv na prítomné publikum
  • nereprezentovali tematickú oblasť, o ktorej už hovorí niektorý z pozvaných rečníkov
  • publikum milo prekvapili, teda boli mimoriadne dobré a zároveň pomerne neznáme

Jedným slovom, hľadáme takého jednorožca. A aby mu nebolo smutno, hľadáme ich hneď niekoľko, aby spoločne dokázali vyplniť až štvrtinu podujatia. Ak úplnou náhodou vo svojom voľnom čase jednorožce lovíte, môžete sa tento rok stať spolutvorcami dramaturgie podujatia a poslať nám svoje najlepšie tipy na TED prednášky.

Ak si myslíte, že vami vybrané video z TED.com spĺňa všetky podmienky a malo by zaznieť na TEDxBratislava 2018, pošlite nám mailom linku na video. Za všetky návrhy vám vopred ďakujeme a ak váš tip zaradíme aj do programu, s úprimnou radosťou vám pošleme tohtoročné tričko TEDxBratislava 2018 🙂

POSLAŤ TIP NA VIDEO