Ulrich Weinberg: Design thinking

O tomto videu

Ulrich Weinberg predstavuje design thinking a jeho skúsenosti, ktoré potvrdili jeho minulé prístupy ku kreatívnemu procesu. Je presvedčený o sile skupinovo založenej inovácii, ktorá môže pomôcť procesom v mnohých odvetviach.

 

O rečníkovi

 

 

Uli Weinberg bol práve na ceste do Číny, keď mu ponúkli vybudovať a viesť HPI D-School v máji 2007. Spontánne zmenil plán na ročný výskumný projekt v Pekingu, kde je na Čínskej univerzite komunikácie hosťujúcim profesorom. Po 25 rokoch práce v oblastiach filmu, 3d animácie a počítačových hier neváhal a zobral výzvu vybudovať inštitút so zameraním na inováciu vo všetkých sférach života.

Uli vyštudoval umenie a dizajn v Mníchove a Berlíne a je nielen profesorom počítačovej animácie, ale aj podnikateľom (Terratools a Cyparade). Pri prvom výročí založenia D-School povedal: “ Princíp “Design Thinking” a moje skúsenosti v D-School potvrdili môj predošlý prístup ku kreatívnemu procesu. Som teraz viac ako kedykoľvek predtým presvedčený o sile inovácie založenej na skupinovej spolupráci.“ Viac o D-School na dschool.stanford.edu.

HPI School of Design Thinking je sesterskou školou D-School na Stanford University, ktorú založil vedúci inovátor v oblasti dizajnu, zakľadateľ spoločnosti IDEO a viacnásobný TED rečník, David Kelley. Filozofia školy je založená na spolupráci v silných, multidisciplinárnych tímoch, ktoré majú za cieľ riešiť problémy akejkoľvek oblasti života prístupom zvaným “human centered design”. Jednotlivé prvky procesu design thinking boli navrhnuté tak, aby sa maximalizovala tvorba a implementácia inovatívnych nápadov každého jednotlivca, bez ohľadu na jeho predchádzajúce skúsenosti a vedomosti.

Web: www.hpi.uni-potsdam.de

Kategória
Vzdelanie, Dizajn, Dizajn