Marika Majorová: Streetstyle ako streetart / Streetstyle as a streetart

O tomto videu

Ulica je galéria a my sme všetci umelci. Mestá sú formované z ľudí a ich štýlu. Marika to dokázala vo svojom populárnom blogu a pokračuje v objavovaní rôznych miest po celom svete.

 

O rečníkovi

marika-majorova-thumb

Reklamná textárka a spolurežisérka s pretlakom písmeniek v hlave fotí a bloguje o móde, dizajne a inšpirácie z ulice. Vychutnáva život, cestovanie spôsobom sebe vlastným, ktorý inšpiruje aj ostatných. Má tiež špecifickú schopnosť pozorovať ľudí a to v situáciách na prvý pohľad nezaujímavých. Cez hľadáčik fotoaparátu zachytáva osobnosti vizuálne zaujímavé a mnoho krát zisťuje, že to, čím ju zaujali pramení z ich vnútra, životného príbehu, či práve prežívanej situácie.

Čo o krajine hovorí spôsob, akým sa ľudia obliekajú? Ako prístup k móde a staraniu sa o svoj zovňajšok odráža problémy aj charakteristiku doby? Je záujem o to, čo si človek oblečie prejavom plytkosti, alebo práve naopak- dôkazom a vonkajším prejavom schopností a zručností? Aj toto sú témy, ktoré načrtáva jejblog. Streetstyle ako stretart, ľudia v uliciach ako nositelia odkazu tohto umenia.

„Prvý ročník TEDx Bratislava bol pre mňa jedným z top zážitkov minulého roka. Odvtedy som si pozrela mnoho TED videí zo sveta. Byť súčasťou tohto ročníka je tak pre mňa nielen veľkou poctou, ale aj záväzkom a dôvodom mnohých prebdených nocí… Ale teším sa rovnako!“

Kategória
Dizajn, Dizajn