Jozef Rajchl: Vytrvalosť v behu a živote / Endurance in running and in life

O tomto videu

Jozef Rajchl je ultramaratónsky bežec, bežal naprieč Európou z Helsínk do Tarify a naprieč Áziou z Atén do Pekingu.

 

O rečníkovi

 

Rajchl-1-thumb

Jozef je človek, ktorého baví behať. Dlho behať. Keď v roku 2004 za 6 dní prebehol celé Slovensko, bolo mu málo. O rok na to sa rozbehol naprieč Európou – z Helsink do Tariffy mu to trvalo ani nie 60 dní. V roku 2008 symbolicky spojil Bratislavu s dvoma Olympijskymi mestami – z Bratislavy vybehol do Atén, krížom prebehol ruskú tajgu a púšť Gobi a po 150 dňoch a 12000 km v nohách úspešne dobehol do olympijského Pekingu.  Keď nemôže behať do ďaleka, behá aspoň na mieste – napríklad na bežiacom páse 7 dní a 7 nocí v kuse. Okrem aktívneho behania sa venuje organizácii športových podujatí, práci s deťmi a mládežou. Popri tom všetkom pracuje v Turistickej informačnej kancelárii v Devínskej novej vsi a momentálne sa podieľa na dlhoročnom projekte vybudovania cyklolávky cez rieku Moravu.

Ako premeniť mentálnu energiu – zámer, na fyzickú energiu – výkon? Ako dosiahnuť vytrvalosť v behu a v živote? Nad čím rozmýšľa človek počas 150 dňového behu. Ako sa dá spoznávať krajiny inak? Aj o tom možno niečo povie Jozef Rajchl.

„21. Mája? Výborne! To akurát ráno o desiatej dobehnem 24-hodinový beh Sky Run na streche Slovenského rozhlasu a hneď po tlačovke prídem k vám. Teším sa“

Kategória
Dobrodružstvo, Vzdelanie, Dobrodružstvo