Leonard Mlodinow: Ako vaše podvedomie riadi správanie / How Your Unconscious Mind Rules Your Behavior

O tomto videu

V detstve sa Leonard zaujímal o matematiku, chémiu a organickú chémiu. K fyzike sa dostal až počas semestra mimo školy, ktorý strávil v kibuci v Izraeli, kde počas nocí nebolo čo robiť okrem čítania Prednášok o fyzike od Richarda Feynmana. Počas doktorantúry na Kalifornskej univerzite a na fakulte Caltech, spoluvyvinul nový typ pertubačnej teórie eigenvalue problémov v kvantovej mechanike. Neskôr pracoval na priekopníckych prácach o kvantovej teórii dielektrických médií. V rokoch 2008 a 2010 napísal spolu so Stephenom Hawkingom knihu Veľký plán (The Grand Design). Okrem pôsobenie v oblasti výskumu a práce na populárno vedeckých kníhách, bol scenáristom televíznych seriálov, ako napríklad Star Trek: Nová generácia a MacGyver.

 

O rečníkovi

Mlodinow-thumb

V detstve sa Leonard zaujímal o matematiku, chémiu a organickú chémiu. K fyzike sa dostal až počas semestra mimo školy, ktorý strávil v kibuci v Izraeli, kde počas nocí nebolo čo robiť okrem čítania Prednášok o fyzike od Richarda Feynmana.

Počas doktorantúry na Kalifornskej univerzite a na fakulte Caltech, spoluvyvinul nový typ pertubačnej teórie eigenvalue problémov v kvantovej mechanike. Neskôr pracoval na priekopníckych prácach o kvantovej teórii dielektrických médií.

V rokoch 2008 a 2010 napísal spolu so Stephenom Hawkingom knihu Veľký plán (The Grand Design).

Okrem pôsobenie v oblasti výskumu a práce na populárno vedeckých kníhách, bol scenáristom televíznych seriálov, ako napríklad Star Trek: Nová generácia a MacGyver.

Web: www.its.caltech.edu/~len/

Kategória
Veda