TEDxBratislava chutí. Viac hovoriť netreba

TEDxBratislava chutí. Viac hovoriť netreba

Prísun inšpirácie a nevšedných myšlienok bude na TEDxBratislava veľký a na to, aby ste mohli tieto informácie “vstrebať”, potrebujete byť sýti.

Bez kávy ani na krok

Brány divadla sa otvoria o 8. hodine a určite sa oplatí prísť medzi prvými. Kaffeehaus Goriffee nám už tretí rok budú pripravovať espresso z výberovej kávy od farmárov z celého sveta, praženej v ich bratislavskej pražiarni Goriffee Roastery.

Príznačná metalová hudba zo stánku MAD DROP espresso & brew bar síce nezaznie, ale zato nám spravia fajnovú kávičku. Okrem kávovej espresso klasiky aj aktuálne kávové trendy ako espresso-tonic a brew bar v ich podaní.

Zaujímavú alternatívu pre všetkých kávičkárov sme objavili na tímových stretkách v Malý Princ espresso bar. Vo svojom brew bare nám pripravia a patrične predstavia výberovú kávu od slovenských pražiarov filtrovanú na rôzne spôsoby.

Výber jedál bude široký

Celodenný catering, a to raňajky, desiatu, obed, olovrant aj večeru nám tento rok zabezpečí  Red Monkey Group. Nezabudli sme ani na dietetikov, ktorým bude jedlo podávané v oddelených výdajniach. Tento rok jej chod zabezpečí cateringovka FoodKUT, ktorej heslom je „lokálne, sezónne a zdravo“. Pre dietetikov máme tak ako každý rok pripravené nárierky Lunter aj kaše od dievčat zo Žufane . Sú výdatné, husté, sladučké a chutia ako od babičky. Čo vám budeme hovoriť. Ulovte si jednu aj vy a už od rána budete na kašu. Vitamíny si počas dňa doplníme ovocím od LIDL.

Dezerty, koláčiky, sladké… Nebojte, toto rozhodne nebude chýbať. Ako každý rok, aj tento, prinášame rôzne vychytávky od menších dodávateľov. Silvia Rolná z torticky.sk prinesie ovocné a čokokaramelové košíčky, tartaletky a zefiry (domáce ovocné marshmallow). Tím z cukrari.sk prinesie vanilla fruit tartalets, lemon tartalets a choco tartalets. Ani vy neviete, čo si pod tým máte predstaviť? Tak potom ostáva jediné, vyskúšať! Cez obed prídu tradične dievčatá z Gio Caffe – Gelato italiano. O chuti tejto zmrzliny by sme vedeli rozprávať hodiny, no pre predstavu, budú sa podávať tieto vegánske variácie: sorbet mango-kokos-chia a čokoláda.

TEDxBratislava, zmrzlina

Nezabúdajte na pitný režim

O váš pitný režim sa budeme starať naozaj ukážkovo a výber bude z rôznych limonád. Chceme vás poprosiť, aby ste si na TEDxBratislava 2018 priniesli svoju vlastnú fľašu. K dispozícii budete mať barely s vodou, ktorú si môžete kedykoľvek doplniť. Pre zábudlivcov budeme mať fľaše k dispozícii, no sami určite uznáte, že ak máte vlastnú, ktorú zvyknete používať, je doslova zbytočné pýtať si ďalšiu. Viac o tom, ako byť ekologickejší, sa dočítate v našom blogu.

Po treťom bloku začneme podávať Sigelsberg cider. Ide o prírodný nepasterizovany cider, ktorý vyrába slovenská rodina ručne, s láskou a trpezlivosťou. Výroba je zameraná na kvalitu, z lokálnych surovín, bez umelých príchutí a farbív. Cider vyrábajú fermentáciou 100% jablčnej šťavy, niekoľkonásobnou filtráciou a následným odpočívaním cideru minimálne pol roka. Po štvrtok bloku sa bude podávať aj pivo z pivovaru Shenk. Vyberiete si svetlé alebo tmavé? Ak sa nebudete vedieť rozhodnúť, máme pre vás inú dilemu. Zobrať si pohárik bieleho, ružového alebo červeného z vinárstva alebo od spoločnosti LIDL? Taktiež bude k dispozícií aj nealko pivo Heineken a pivo Desperados.

Ako sami vidíte, TEDxBratislava bude plný chutí a my veríme, že budete odchádzať spokojní.