Recept na nezabudnuteľnú konferenciu

TEDxBratislava, zmrzlina

Recept na nezabudnuteľnú konferenciu

TEDxBratislava nielen inšpiruje, ale aj chutí. Tak ako každý dobrý recept, aj my máme pre vás prichystané rôznorodé ingrediencie. Či zážitkové, či chuťové.

Od rána budete na kašu

Základom dňa sú výdatné raňajky a nebude to inak ani 2. júla. Kaše zo Žufane sa u nás už stávajú tradíciou, sú výdatné, husté, sladučké a chutia ako od babičky. Čo vám budeme hovoriť. Ulovte si jednu aj vy  a už od rána budete na kašu. Vieme, horúčka sobotňajšej noci bude v nedeľu ešte doznievať, a tak sa povzbudenie v podobe kávy viac ako zíde. Samozrejme, aj v tomto ohľade sme nenechali nič na náhodu a siahli sme po tom najlepšom, konkrétne po káve od Goriffee.

Kto by nepoznal legendárne Alfa Bio nátierky? Áno, tie budeme mať tiež. A keby sa niekomu žiadalo niečo „iné“, máme pre vás prichystané acidofilné Fidko od spoločnosti Zvolenský. Aby toho nebolo málo, budete mať na výber čerstvé pečivo z Prvej Bratislavskej Pekárenskej.

Celodenný catering, a to raňajky, desiatu, obed, olovrant aj večeru nám tento rok zabezpečí Red Monkey Group s ich našliapaným výberom jedál, z ktorého si vyberie každý. O váš pitný režim sa budeme starať naozaj ukážkovo. Tak napríklad okrem limonád a minerálok budeme mať aj sajder Jablčnô. Kto ho už ochutnal, vie, že v letný deň perfektne vzpruží.

Láska ide cez žalúdok

Cez obed  vás prídu schladiť dievčatá z Gio Caffe – Gelato italiano svojim talianskym gelatom. O chuti tejto zmrzliny by sme vedeli rozprávať hodiny, no pre predstavu, budú sa podávať tieto variácie: arašidové maslo s čiernymi ríbezľami, vegan Gianduia (kakaovo-oriešková s kúskami orieškov) a jahoda-rebarbora (sorbet). Komu by sa sladkého málilo, žiadny strach, budú pre vás nachystané koláčiky od výmyslu sveta od Mandlove.

Čo by to bol za recept bez kvapky alkoholu?! Po treťom bloku začneme podávať remeselné pivko od chalanov z pivovaru Shenk. Vyberiete si svetlé alebo tmavé? Ak sa nebudete vedieť rozhodnúť, máme pre vás inú dilemu. Zobrať si pohárik bieleho, ružového alebo červeného vínka Elesko? A vašu rozhodnosť budeme skúšať aj ďalej, pretože na afterparty sa budú sa miešať drinky s Metaxou a všetci fajnšmekri si prídu na svoje.

Výber je naozaj široký, stačí prísť ochutnať. Necháte sa zlákať? Ingrediencie si môžete namiešať sami priamo na TEDxBratislava 2017.