Príďte s nami zahorieť na TEDxBratislavaSalon 2020

Príďte s nami zahorieť na TEDxBratislavaSalon 2020

Po presunutí hlavného TEDxBratislava podujatia na rok 2021 sme sa rozhodli priniesť Vám inšpiratívne myšlienky síce v menšom, salónovom formáte, avšak s o to väčším zápalom. Nehasiť, horím. To je heslo tohtoročného salónu, kde budete mať príležitosť stretnúť sa s výnimočnými rečníkmi, rečníčkami a vypočuť si ich jedinečné príbehy. 

„Záľuby sú pre mnohých z nás nielen voľnočasovými aktivitami, ale aj potešením, únikom z bežného života. Často sa však stáva, že pre zaneprázdnenosť sa ich vzdáme, a tak, hoci najprv nevedomky, stratíme ten povestný plamienok, ktorý nás poháňa vpred. Salón s heslom Nehasiť, horím vás presvedčí, prečo sa oplatí tento vnútorný plameň strážiť.“ –  projektová manažérka podujatia Angelika Klobušická

Program otvorí Jana Fašungová, ktorá sa po materskej dovolenke odhodlala veriť svojej intuícii a začala hľadať svoju slobodu a seba samu v úplne novej roli. Po rokoch práce v korporácii sa začala venovať fotografovaniu, najskôr amatérsky, no neskôr aj profesionálne, vďaka čomu vyhrala aj niekoľko prestížnych ocenení. 

Nasledovať bude Tomaso Greksák. Už od malička sa venuje skalolezectvu. Po skončení školy sa venoval rôznym iným činnostiam. Zlom nastal, keď si uvedomil, že to čo fakt chce robiť je cestovať a liezť. Vďaka lezeniu pomáha ľuďom prekonávať ich hranice.

Nakoniec si vypočujete príbeh Jána Heftyho, ktorý jedného dňa prestal ovládať ľavú ruku. Po návšteve lekára sa dozvedel, že má diagnózu, akú dnešná medicína nevie liečiť. Ako rečník bude hovoriť o tom, ako sa s touto správou vyrovnal, ako s ňou žije a ako vďaka cyklistike nachádza silu a plní si sny aj napriek nečakanej chorobe.

Tým však náš program nekončí. Môžete sa tešiť na hudobné obohatenie v podaní Kataríny Ščevlíkovej. Svojou hudbou Vás vtiahne do sveta emócii a príbehov prežívaných tu a teraz. 

A čo by to bolo za Salón, ak by sme nemali možnosť preniknúť hlbšie do myšlienok, ktoré zaznejú. Budete môcť tak urobiť počas živej diskusie, v ktorej sa môžete priamo opýtať rečníkov na pozadie vzniku ich talkov alebo detaily, ktoré vás zaujali. Moderovať bude Monika Kapráliková. Po diskusii sa môžete v uvoľnenej atmosfére a opäť za sprievodu Katkinej hudby porozprávať s ostatnými účastníkmi, no aj rečníkmi a vychutnať si tak večer naplno. 

Občerstvenie si počas celého večera budete môcť zakúpiť v bistre 12 Duší – Nová Cvernovka. Keďže sa v súčasnej situácii naďalej uplatňujú opatrenia súvisiace s obmedzením šírenia nákazy COVID-19, chceli by sme Vás poprosiť o ich striktné dodržiavanie. Všetky informácie sú dostupné na stránke podujatia. Zároveň, všetky potrebné informácie sú k dispozícii na stránke https://korona.gov.sk/. Ďakujeme, že opatrenia dodržiavate.

My už horíme a veríme, že aj vy spolu s nami zahoríte pri myšlienkach hodných šírenia.