pomedzie, -ia stred. kniž. hranica, rozhranie

pomedzie, -ia stred. kniž. hranica, rozhranie

Byť tak trochu na pomedzí nie je nič zvláštne. Prekračujeme hranice, objavujeme druhé strany, presúvame sa z bodu A do bodu B, vystupujeme z komfortnej zóny.

Na pomedzí srdca a rozumu

Tak ako má história svoje medzníky a spoločenské míľniky, aj v živote jednotlivca sú hraničné momenty, kedy sa ocitne na pomedzí a musí sa rozhodnúť, ako ďalej. Či sa prikloní k väčšine, alebo pôjde vlastnou cestou. Vtedy najviac pomôže počúvať rozum a kriticky sa zamyslieť nad ponúkanými možnosťami, ale zároveň zapojiť srdce v snahe o porozumenie a zmazanie obáv, čo je na druhej strane. Veď každý z nás chce v konečnom dôsledku to isté, byť šťastný a mať spokojný život.

Len naše cesty sa rôznia.

 

(Po)myselný rad bodov rozdeľujúci isté územia

Na pomedzí chápeme aj ako hranice, ktoré nás vymedzujú. Či už tie reálne, ktoré sú tu a potom už nie sú, prípadne tie, ktoré sa neustále posúvajú. Hranice tolerancie má každý z nás inde, a to práve tam, kam si ich sám nastaví. Niekto ich má voči jednej téme nastavené vysoko, iný nižšie. Niekto má veľa hraníc, ďalší takmer žiadne. Všetko je len v hlave a všetko závisí od nášho prístupu a nadhľadu.

Všetko má svoje medze a pri prekročení hraníc slušnosti by sme sa mali vedieť vymedziť.

 

Hrany nemusia byť vždy ostré

Prelínanie hraníc symbolizuje aj odkrývanie nánosu, ktorý sme si vytvorili. Stieranie nánosu odkrýva čistejšie a jasnejšie línie. 1. júla vás pozývame do Slovenského národného divadla zotrieť nánosy predsudkov, dezilúzií a obáv z nepoznaného na 9. ročník TEDxBratislava. Spoločne s našimi rečníkmi vás presvedčíme, že niekedy sa nemusíte nutne vymedzovať voči jednej alebo druhej strane.

Niekedy je oslobodzujúce byť len tak na pomedzí.

 

REZERVUJTE SI LÍSTOK

Sledujte aj udalosť na Facebooku, kde sa postupne dozviete všetky detaily o podujatí.