Očakávam, očakávame…očakávate?

Očakávam, očakávame…očakávate?

My sa už nevieme dočkať! Už o niekoľko dní sa totiž začne jedenásty ročník našej multižánrovej konferencie TEDxBratislava 2021, počas ktorej budeme ohýbať tému očakávaní. Budeme skúmať ich podoby, aj to ako úroveň ich naplnenosti vplýva na naše životy, či prístup k iným ľuďom. Po dvoch rokoch, odkedy sme sa videli na veľkom TEDxBratislava naposledy, máme sami veľa očakávaní. Takže ak sa nás opýtate, či očakáva-NIE, my kričíme jednoznačné ÁNO. 

OČAKÁVANIE AKO TÉMA

Vrátili sme sa opäť k našim začiatkom a definovanali sme tému ročníka tak, ako kedysi: jednoslovným jadrným claimom. Očakávanie totiž čaká, čo s nami spraví neočakávaná situácia a s ňou máme skúsenosť na individuálnej alebo skupinovej úrovni za posledné obdobie všetci. Očakávanie nás neraz ťahá za nos, keď sa naše očakávania nenapĺňajú. A očakávanie sa tiež ako téma stalo aj neočakávaným paradoxom príprav tohto ročníka. Vybrali sme ju totiž ešte pred vypuknutím celej pandemickej situácie, avšak práve ňou získala ešte viac na svojej aktuálnosti.

ONLINE ALEBO OFFLINE? HYBRIDNE!

Sme známi tým, že radi posúvame hranice možného (spomeňte si na náš posledný 360 stupňový stage dizajn Mozog/srdce). Tento rok sme sa preto rozhodli testovať možnosti a príležitosti online vysielania. Vymysleli sme si koncept hybridného online/offline podujatia, v ktorom vám ponúkneme to, na čo ste zvyknutí: kvalitné vystúpenia rečníkov a rečníčok, umelecké performancie, prestávkové aktivity aj komunitné zdieľanie a prežívanie. Nemôžeme sa síce stretnúť všetci v Slovenskom národnom divadle, ale SND privedieme k vám. Pridáme ešte niečo naviac a otočíme vaše očakávanie o 180 stupňov! Po jedenástich rokoch live streamov a sledovania živých vystúpení spíkrov online, budete môcť naživo sledovať online vystúpenia rečníkov. Zakrútila sa vám z toľkého otáčania hlava? Poďme si to poriadne vysvetliť!

HLAVNÝ PROGRAM

Odštartujeme ho 3. júla 2021 od 15.00 živým prenosom z bratislavského studio23. Môžete sa tešiť na špeciálne videá so štyrmi rečníkmi a s tromi rečníčkami a jeden art natočený v prirodzenom prostredí všetkých vystupujúcich, jedno nadupané TED video, rozhovory s výtvarníčkou, rečníčkou a live vystúpenie Naikavols. Zároveň sa vám budeme pravidelne v živých vstupoch hlásiť z ulíc Bratislavy, v rámci našich offline spotov. 

Samotný motív očakávania bude reflektovať aj vizuál eventu, kde budeme vaše očakávania naštrbovať a prekračovať samotnou realizáciou prenosu. V tejto chvíli prezradíme len, že kľúčovým slovom sú farby. Na výsledný efekt si však musíte ešte týždeň počkať. 

Program potrvá tri hodiny a pozostáva z troch tematických blokov, predelených dvomi 15-minútovými pauzami, v ktorých sa môžete zapojiť do prestávkových aktivít a napríklad si s nami pripraviť rýchly snack. V našej dlhoročnej snahe o búranie bariér bude celý program tlmočený do posunkovej reči. 

Po skončení streamu máme ako bonus pripravený aj extra speednetworking, v rámci ktorého si budete môcť zatelefonovať s náhodne vybraným účastníkom podujatia a možnosť získať prekvapenie. Ak by ste živý prenos z akéhokoľvek dôvodu zmeškali, môžete si ho pozrieť ešte 28 nasledujúcich dní z nášho archívu. 

OFFLINE SPOTY

Všetci už máme dosť izolácie, a tak ak nemáte nič proti opusteniu domáceho komfortu, pozývame vás do jedného z našich šiestich offline spotov, kde si môžete pozrieť živý prenos TEDxBratislava 2021 v spoločnosti dobrých priateľov, aj podobne naladených neznámych. Cieľom je sieťovanie a prepájanie ľudí, ktorým sú myšlienky hodné šírenia blízke. Konkrétne miesto s možnosťou občerstvenia si môžete vybrať už pri registrácii. Vstupenku vám na mieste skontrolujú naši dobrovoľníci. 

SPRIEVODNÉ PODUJATIA

Bola by škoda skončiť v tom najlepšom! Preto sme pre vás pripravili aj sériu sprievodných podujatí, ktoré štartujú už 3. júla a budú sa konzekutívne aj paralelne odohrávať počas celého júla.

  • 3. júla o  20:00: Afterparty so živou hudbou, TEDx drinkom a voľnou zábavou až do rána, Bukowski bar
  • Od 3. júla: Bookstore, polička s výberom knižných tipov od všetkých rečníkov v kníhkupectve Artforum.
  • 8. júla o  18:00 – 21:00: Vernisáž a prezentácia grafík z dieľne šiestich umelcov (L. Žatkuliaková, A. Režná, N. Aronová, H. Gutierrez, D. Soboň a V. Slaminka) na tému „Očakávanie“ s možnosťou ich zakúpenia, exkluzívne v najvyššej budove na Slovensku – Nivy Tower na 28. poschodí.
  • 19. júla o 18:00: Prechádzka s pozorovaním pôdnych roztočov s Ladislavom Mikom v Bufete Amfík na Partizánskej lúke na Železnej studničke.
  • 23. júla: Diskusia s Jánom Markošom s možnosťou zahrať si s ním speedchess, Komenského námestie.
  • 29. júla: Diskusia s Evou Wolfovou na tému vzdelávania skrz praktické projekty stredoškolákov, Univerzitná knižnica na Ventúrskej 11.

VSTUPENKY

Na všetky zmienené podujatia sa dostanete s TEDxBratislava vstupenkou, ktorú si môžete zakúpiť postredníctvom registrácie na našej stránke na tedxbratislava.sk. Platí počas celého júla a okrem živého prenosu a 28-dňového prístupu k jeho záznamu vás oprávňuje aj k bezplatnému vstupu na naše offline spoty a všetky nasledujúce sprievodné aktivity. Možnosť zakúpenia ponúkame aj počas našich sprievodných podujatí, kedy tiež automaticky získávate prístup  k záznamu z TEDxBratislava 2021. 

Tak čo vy na to? Očakáva-NIE, alebo ÁNO? 

My už 3. júl v napätí očakávame a tešíme sa na vás!