TEDxBratislava 2021: Očakávanie

Očakávanie čaká, čo s nami spraví neočakávaná situácia. Neraz nás tiež ťahá za nos, keď sa naše očakávania nenapĺňajú. Neočakávaným paradoxom je, že sme ústrednú tému vybrali ešte pred vypuknutím koronovej situácie, avšak až vďaka nej získala téma aktuálny rozmer. Poďte s nami 3. júla 2021 čeliť vlastným očakávaniam!

O podujatí

V poradí už jedenásty ročník najväčšieho lokálneho TED podujatia na Slovensku TEDxBratislava 2021 je tu. Prostredníctvom inšpirujúcich príbehov siedmich rečníčok a rečníkov zo Slovenska a Čiech bude odhaľovať podoby našich očakávaní, aj to ako úroveň ich naplnenosti vplýva na naše životy či prístup k iným ľuďom.

Sprievodné podujatia

 Podujatím TEDxBratislava 2021 celá zábava len začína. Pripravujeme pre vás zaujímavé sprievodné podujatia, ktoré si budete môcť užiť počas celého júla. Bližšie informácie budeme postupne dopĺňať. Máte sa na čo tešiť!

Vstup na všetky Offline Spoty je možný len so vstupenkou.

Bookstore od 3. júla do 31. júla

Polička s výberom knižných tipov od všetkých rečníkov v kníhkupectve Artforum.

Vernisáž - 8. júl od 18:00 do 21:00

Vernisáž a prezentácia grafík z dieľne šiestich umelcov (L. Žatkuliaková, A. Režná, N. Aronová, H. Gutierrez, D. Soboň a V. Slaminka) na tému „Očakávanie“ s možnosťou ich zakúpenia, exkluzívne v najvyššej budove na Slovensku – Nivy Tower.

Prechádzka s Ladislavom Mikom - 19. júl - Železná Studnička

Prechádzka s pozorovaním pôdnych roztočov s Ladislavom Mikom v Bufete Amfík na Partizánskej lúke na Železnej studničke.

Diskusia s Jánom Markošom - 23. júl - Komenského námestie

Diskusia s Jánom Markošom s možnosťou zahrať si s ním speedchess.

Diskusia s Evou Wolfovou - 29. júl - Univerzitná knižnica

Diskusia s Evou Wolfovou na tému vzdelávania skrz praktické projekty stredoškolákov.

Vstupenky

Vďaka vstupenke získate prístup k inšpiratívnym myšlienkam vybraných rečníčok a rečníkov. Obohatíme vás exkluzívnym umeleckým vystúpením, okrem toho si budete môcť počas júla užiť všetky naše pripravované sprievodné podujatia.

Záznam z podujatia TEDxBratislava 2021 budete mať k dispozícii počas celého júla na https://inviton.eu/es/11126.

Načítavam Online predaj vstupeniek, čakajte prosím...

Rečníci a rečníčky

 • Ján Markoš

  Lektor kritického myslenia a šachový veľmajster. Autor knižného bestselleru Sila rozumu v bláznivej dobe.

 • Svetlana Žuchová

  Svetlana je psychiatrička, pôsobí vo všeobecnej psychiatrickej ambulancii. Píše a prekladá knihy. FOTO: Mišenka Plantážnik

 • Ladislav Miko

  Pôdny biológ, bývalý minister, vysoký úradník Európskej komisie, vedúci jej zastúpenia v SR. Objaviteľ nových druhov pôdnych roztočov.

 • Eva Wolfová

  Eva Wolfová učí na Gymnáziu na Poštovej 9 v Košiciach, kde vedie študentské firmy prostredníctvom projektového vyučovania predmetu Aplikovaná ekonómia metódou “learning-by-doing”.

 • Viktor Beránek

  Vysokohorský nosič a chatár, Viktor Beránek, si už ako mladík naložil prvý náklad na plecia. Ubehlo 52 rokov a ťažká krošňa je stále jeho verná spoločníčka.

 • Lubomír Sazeček

  Bol jedným z 66 Čechov a Slovákov unesených v Angole v roku 1983. Domov sa vrátil po 1300 km pochodu a vyše roku väznenia.

 • Lenka Petráková

  Architektka pracujúca pre Zaha Hadid. Jej projekt Ôsmy kontinent, slúžiaci na čistenie a výskum oceánov, získal v roku 2020 Grand Prix Award.

 • Sólisti Opery a Baletu s orchestrom SND

  SND je prvou profesionálnou divadelnou scénou Slovenskej republiky, dôležitým symbolom národnej identity a súčasť európskeho kultúrneho priestoru.

Partneri

Ďakujeme našim skvelým partnerom za podporu TEDxBratislava 2021.

Generálny partner

Hlavní partneri

Partneri

Mediálni partneri