Ako dopadol TEDxBratislava pod drobnohľadom Detektoru lajkov?

Ako dopadol TEDxBratislava pod drobnohľadom Detektoru lajkov?

Sledovanosť TEDx videí na YouTube či TED.com je jedna vec. No aké sú bezprostredné reakcie publika priamo v sále? Na TEDxBratislava 2015 sme to konečne zistili!

Najlepším ukazovateľom toho, ako vás ten ktorý talk na TEDxBratislava zaujal, je sledovanosť videí, keď ich po podujatí zverejníme na YouTube. Preniesť atmosféru v sále a bezprostredné reakcie publika, ktoré počas vystúpení vznikajú, však úplne dokonale nedokáže ani live streaming z podujatia. Preto vám každý, kto kedy TEDxBratislava navštívil, bude horlivo odporúčať zažiť to na vlastnej koži. 🙂

Na poslednom ročníku sa nám však vďaka Detektoru lajkov, jednej z prestávkových aktivít, podarilo dojmy v publiku zmerať. Technológia Face recognition, ktorú sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Dell, vyhodnotila, ako ktorá demografická skupina vnímala jednotlivých rečníkov. Pre koho sa viac nadchli ženy a ktorý prejav sa páčil ľuďom do 30? Pozrite si najzaujímavejšie zistenia z TEDxBratislava 2015.

Najviac emócií jednoznačne vzbudilo tanečné zoskupenie Elledanse. Multižánrové vystúpenie kombinujúce YouTube videá a ich neočakávaný remake na pódiu chytilo za srdce rovnako mužov aj ženy. Bolo to tiež vystúpenie, ktoré si najviac získalo pozornosť mužského publika, snáď kvôli výkonom sympatických tanečníčok. 🙂 Pozornosť žien si zasa zaslúžili najmä páni, a to Matúš ČupkaFero Paulíny.

Choreografia Elledanse rozvírila emócie u väčšiny návštevníkov do 40 rokov. Pozornosť ľudí do 30 rokov zase chytilo hudobné vystúpenie v podaní Tante Elze. Rovnako mu pozornosť venovali aj ľudia vo veku 40-50 rokov a ich srdce si získal filozof s diagnostikovaným autizmom Josef Schovanec. U ľudí nad 50 rokov jednoznačne v miere záujmu aj zapojenia zvíťazila Viera Lutherová so svojimi inovatívnymi metódami výchovy detí.

Ktorý talk z TEDxBratislava 2015 sa najviac páčil vám? Zhodli ste sa v názore s väčšinou vo vašej vekovej kategórii alebo máte svojho vlastného favorita? Pozrite si výsledky všetkých vystúpení na základe aktivity Face recognition alebo si jednoducho spravte TEDx atmosféru znova a prehrajte si celý playlist videí z podujatia na YouTube.