Bejby nebude sedieť v kúte!

Bejby nebude sedieť v kúte!

TEDxBratislava – to nie sú len prednášky od zaujímavých rečníkov. Pre náš tím sú dôležité aj prestávkové aktivity, ktorými sa snažíme priniesť niečo nové, zaujímavé, zábavné a tiež sa do nich snažíme zakomponovať aj networkovanie. Prinášame vám prehľad aktivít, ktoré budete mať tento rok možnosť počas prestávok vyskúšať.

Zvečni svoje hrdinstvo

Chceš fotku so spíkrom? Alebo s tou peknou slečnou? S organizátorom? Alebo len tak s kamošom? Najlepšia pamiatka na event je fotka. Tak sa nezabudni prísť zvečniť na našej SUPERstene.

Hrdinstvo v akcii

Hľadajú sa (ne)všední superhrdinovia v akcii! Na TEDxBratislava ich je neúrekom, veď každý z nás má svoje SUPERschopnosti. Stačí sa len o ne nezištne podeliť s ostatnými a hrdinstvo je na svete! V stánku si môžete nájsť svojho hrdinu alebo sa stať hrdinom pre druhého. Každého (ne)všedného hrdina označíme superhrdinským odznakom.

(Aktivita pripravená v spolupráci so spol. Zľava dňa)

Pexeso Memonik

Zahráme si pexeso. Predsa len, sme na TEDxBratislava, takže v tom bude háčik. Otáčať obrázky je jednoduché. Zvládnu to aj deti.  Tento krát sa ale musíš spoľahnúť na svoje šikovné prsty.

(Aktivita pripravená v spolupráci s Nikoletou Čeligovou. Pexeso MEMONIK je ocenené Národnou cenou za produktový dizajn 2015)

Hľadá sa knižný hrdina

Staň sa známym knižným hrdinom na jeden deň s TEDxBratislava. Pripni si odznak s hrdinom a nájdi zvyšok svojho tímu medzi našimi účastníkmi. Každý tím má 4 členov. Hneď ako je tím kompletný, čakáme ťa v našom stánku. Najrýchlejších Martinus odmení.

(Aktivita pripravená v spolupráci so spol. Martinus)

Zubné hriechy

Vyspovedajte sa zo všetkých svojich prehreškov a zubných kazov. Rozhrešenie vám dá prekvapujúci nevšedný hrdina. Ak budete úprimní, odmena vás neminie. Navyše sa naučíte, ako máť krásny úsmev po celý život.

(Aktivita pripravená v spolupráci so spol. Curaprox)

Káva – ako na to

Máš rád kávu, ale jej kvalitu si vyberáš podľa ceny? Je načase zistiť, v čom je to tajomstvo. Zastav sa na kus reči a zistíš, ako rozpoznať kvalitnú kávu od tej menej kvalitnej. Nový párty trik sa vždy hodí. #dobrakava.

(Aktivita pripravená v spolupráci so spol. Powercoffee)

Tetovanie

Že si ešte netetoval? TEDxBratislava sa ti dostane pod kožu. Šikovní teteri  ti ukážu, ako na to, požičajú nástroje a dielo je už len na tebe. Citrusoví kamoši netrpia a dôverujú tvojmu umeniu.

(Aktivita pripravená v spolupráci s Wolf Town Tattoo Parlor)

Zápas roka bez ihriska

Nie je podlaha ako podlaha. Tá naša v divadle vďaka technológii od VisionSys na jeden deň ožije a bude pre teba práve tým čo chceš. Odteraz sa môžeš chváliť, že si hral futbal v SND.

(Aktivita pripravená v spolupráci so spol. VisionSys)

 Tvoje hrdinstvo

Počas prestávok ťa možno odchytí kamera. Neboj sa. Budeš ich zaujímať ty a tvoje myšlienky hodné šírenia. Tak si to u premysli a nech to stojí za to, pretože máš výnimočnú šancu objaviť sa na našom plátne.

(Aktivita pripravená v spolupráci s VLN Production)

TEDxBratislava volí vládcu sveta

Daj hlas svojmu hrdinovi. Vládnuť svetu je veľká zodpovednosť, preto to nenecháme na náhodu. Otestujeme hneď dva volebné systémy. Taký malý experiment.

Opitý bicykel

Zažil si minulý rok náš kognitívny kútik? Tak dobrá tradícia pokračuje aj v roku 2015 a tentokrát sme ti skomplikovali bicykel. Mýliš si pravú a ľavú ruku? Náš bicykel tiež. Môžeš byť aj Sagan, ale náš bicykel ťa dostane do kolien.

Detektor Lajkov

Radi by sme sa dozvedeli, ako reaguješ na naše talky. Čo ťa pobavilo, čo zaujalo, či vystrašilo a s čím nesuhlasíš. Vďaka face recognition technológii v sále sa to konečne dozvieme. Nemusíš sa báť, tvoje súkromie je na prvom mieste a všetko je úplne anonymné.

(Aktivita pripravená v spolupráci so spol. Dell)

Debatné okienko

Neexistuje nič lepšie, ako podnetná diskusia na zaujímavú tému. Presne o to nám ide. Debatné okienko nie je ani tak okienko – sú to stoly. Príď sa porozprávať a zoznámiť. Každý stôl má svoju tému a diskusia nie je na pozvánky. Nenechaj ma tam stáť samu.

Book spine poetry

Dochádzajú ti rýmy? Tak my ich máme plnú knižnicu. Knihy totiž nie sú len na čítanie. Keď ich správne namixuješ, aj z beletrie môže vzniknúť poézia.

(Aktivita pripravená v spolupráci so spol. The Bridge)

Bingo

Žiadne čísla. Tvoje bingo je o ľuďoch – o ostatných návštevníkoch. Tabuľku sme naplnili náhodne vybranými indíciami. Vydaj sa na dobrodružstvo, zoznám sa s novými ľuďmi, zisti, čo sú zač a nájdi medzi nimi svoje “šťastné číslo”. Potrebuješ  všetky v riadku, stĺpci alebo v diagonále. Najšikovnejší budú odmenení.

Prekvapenie od Owena Harrisa

Počas prestávky po prvom bloku budeš mať možnosť vyskúšať virtuálnu realitu, o ktorej ti Owen Harris porozpráva vo svojom talku. Nie vždy je jednoduché uvoľniť sa, nájsť si čas pre seba a mať proste kľud. Aj uprostred TEDxBratislava môžeš ísť na prechádzku lesom alebo nájsť svoje “happy place”.

Podeľte sa o svoje zážitky

V sále chceme, aby ste mali mobily vypnuté a strčené vo vrecku a mohli sa plne sústrediť na vystúpenia. Ale cez prestávky vyťahujte mobily z vrecák a podeľte sa o svoje dojmy, myšlienky a zážitky z prestávkových aktivít na sociálnych sieťach. Facebook, Twitter, Instagram nech je váš zapisovač postrehov a myšlienok. Náš hashtag je #TEDxBAsk (stačí aj malými písmenami #tedxbask), tak ho ku každému statusu či fotke pripojte.

Hastag

Tešíme sa na vás.