Viewing party – Buďte pri tom s nami

Viewing party – Buďte pri tom s nami

Viewing party, alebo živé premietanie je online prenos podujatia TEDx Bratislava. Je určený hlavne skupinám ľudí, ktorý si nechcú nechať ujsť inšpiratívne myšlienky, radi diskutujú a delia sa o svoje nápady. Prenos trvá celý deň, zahraniční rečníci sú tlmočení a počas prestávok si môžu záujemcovia vymyslieť a zrealizovať vlastné aktivity.

Živé premietanie pre všetkých
Osobná účasť na konferencii nie je možná pre mnohých, hoci je Slovenské národné divadlo dostatočne veľké. Online prenos je príležitosť pre dobre strávený čas s podnetnými rečníkmi a otvorenými ľuďmi.

Napríklad takými, ktorí chcú živé premietanie zorganizovať v coworkingu v Šali, alebo si TEDxBratislava znova pozrú s vlaňajším tímom z Cvernovky. Dobrých ľudí a užitočných projektov našťastie nie je málo, živé premietanie je ďalšou príležitosťou spájať ich.

Čo potrebujete na zorganizovanie živého premietania?

  • – Musíte byť skromní, alebo aj nie. Živé premietanie môžete organizovať maximálne pre sto účastníkov. Pri vyššom počte potrebujete špeciálny súhlas, ale aj to sa dá.
  • – Potrebujete získať vhodný a nekomerčný priestor, kde sa premietanie uskutoční. Napríklad knižnica, coworking, alebo sprístupníte vašu obývačku.
  • – Sledovanie prenosu musí byť bezplatné, čo vám ale nebráni nájsť si sponzora na prestávkové aktivity, alebo sa vyskladať na občerstvenie (zaplatenie občerstvenia však nemôže byť podmienkou na účasť na viewing party).
  • – Bez premietacej techniky, repra, rýchleho internetu to nepôjde. Doporučujeme aj notebook v zálohe. Pre istotu.

Nezabudnite nám o sebe povedať. Pomôžeme vám a zodpovieme všetky ďalšie podrobnosti, poskytneme vám šablónu plagátu, otestujeme kvalitu streamingu a odkomunikujeme vaše podujatie cez našu stránku a Facebook.

Živé premietanie aj pre špecifickú skupinu
Aj teraz sa snažíme osloviť skupinu ľudí, pre ktorú môže byť živé premietanie užitočné. Myšlienky rečníkov pozitívne inšpirujú všetkých. Vlani sa o tom presvedčili učitelia a žiaci základnej školy Sačurov.

Pokúšali sme sa premietanie dostať k ľuďom vo väzniciach a výzvu na živé premietanie pošleme aj do reedukačných centier. Tento zámer nám pomáhali konzultovať  Eva Mydlíková, Albín Škoviera z Univerzity Komenského v Bratislave a Martina Justová, riaditeľka občianskeho združenia Maják. Ďakujeme, že popri tom, akú skvelú prácu robia si na nás našli čas.

Ktorým ľuďom by ste prenos doporučili vy? Nemáte vo svojom okolí ľudí a inštitúcie pre ktorých by živé premietanie mohlo byť užitočné? Skúste o tom popremýšľať aj takto.

Buďte pri tom s nami
Na šírenie dobrých myšlienok je potrebná sloboda a publikum. Veríme, že tak to má byť. Keď máte 5. júla čas a chuť, zorganizujte živé premietanie tiež. Zabavte sa inak, pozvite známych. V chládku vašej súkromnej pláže, alebo v garáži pri grilovačke. Nájdite si chvíľku (môžete aj celý deň), vhodné miesto a začnite tak, že vyplníte formulár nižšie.

Budeme pri tom s vami. 🙂