Stroon & Stix: Vizuálne hudobné dielo / Visual-music duo

O tomto videu

Dalibor Kocián / Stroon – Multižánrový hudobník a DJ. Venuje sa hre na vibrafón a produkcii vlastnej elektronickej hudby, ktorá dostáva označenie experimental alebo post-dubstep. Na konte ma dve EP (Ruine Noire, Smithereens). V doprovode Stixovych vizuálov vystúpil na akciách micro.Wilsonic, Pohoda Indoor Camp, Sperm festival, Multi Place. Na TEDx Bratislava bude prezentovať svoj súčasný sound, ktorý je postavený na vibrafóne a jeho svojskej elektronike. Boris Vitázek / Stix – Základné geometrické tvary, kamera a live coding – Stix a jeho vizuály ukazujú krajiny a svety pulzujúce do beatu hudby. Simulácie zvierat v kŕdloch, v kombinácii s minimalistickým prostredím, vytvára svet, ktorý sa dá hrať ako hra. Tieto prostredia sú rozhybané jeho vlastnými uživateľskými rozhraniami. Projekcie sú software napísaný vo vizuálnom programovacom jazyku, počas vystúpení teda zasahuje priamo do kódu svojich vizuálov, ktorý sa stále mení a vyvíja každým použitím.
 

O vystupujúcich

 

Stroon-thumb

Dalibor Kocián / Stroon

Multižánrový hudobník a DJ. Venuje sa hre na vibrafón a produkcii vlastnej elektronickej hudby, ktorá dostáva označenie experimental alebo post-dubstep. Na konte ma dve EP (Ruine Noire, Smithereens). V doprovode Stixovych vizuálov vystúpil na akciách micro.Wilsonic, Pohoda Indoor Camp, Sperm festival, Multi Place. Na TEDx Bratislava bude prezentovať svoj súčasný sound, ktorý je postavený na vibrafóne a jeho svojskej elektronike.

Boris Vitázek / Stix

Základné geometrické tvary, kamera a live coding – Stix a jeho vizuály ukazujú krajiny a svety pulzujúce do beatu hudby. Simulácie zvierat v kŕdloch, v kombinácii s minimalistickým prostredím, vytvára svet, ktorý sa dá hrať ako hra. Tieto prostredia sú rozhybané jeho vlastnými uživateľskými rozhraniami. Projekcie sú software napísaný vo vizuálnom programovacom jazyku, počas vystúpení teda zasahuje priamo do kódu svojich vizuálov, ktorý sa stále mení a vyvíja každým použitím.