Miro Kasprzyk: Slovami a bez slov / With and without words

O tomto videu

Miro je mím, ktorý hľadá človeka. Už veľa rokov. Jeho šou to ukazuje prostredníctvom umenia pohybu, ako aj slovami.

 

O rečníkovi

DSC_0097_lzn-thumb

Povedané slovami fanúšičky: “Už od detstva som sa tešila na Kremnické Gagy, lebo okrem cukrovej vaty a medovníkov k nám do Kremnice chodieval aj bradatý mím v teplákoch, ktorý dokázal strhnúť pozornosť detí v hľadisku tak, že vyskakovali so stoličiek ako pukance na panvici.”

Bol to Miroslav Kasprzyk – z jeho mena sa často jazyk pokrkve, ale jeho originálny pohybový prejav a improvizácie sa nezmazateľne zapisujú do histórie slovenskej pantomímy a šíria po svete jej dobré meno.

Miro okrem vlastných predstavení po celom svete (Sicília, Dánsko, Holandsko, Švajčiarsko, Mexiko, Poľsko) spolupracuje na vernisážach a rôznych televíznych, multimediálnych a filmových projektoch.

Pripravil niekoľko predstavení s postihnutými deťmi v Liptovskom Hrádku a ako jeden z mála mímov na Slovensku sa venuje mladým. Má vlastné štúdio pantomímy, vyučuje v rôznych dielňach a je otcom jediného slovenského amatérskeho festivalu zameraného na pohyb a pantomímu v Liptovskom Mikuláši, ktorý už zažil za účasti zahraničných hostí a lektorov deväť ročníkov..

 

Kategória
Zmena