Lenka Molčányiová a Pavol Bereza: Podmanivý saxofón a gitara v jazzovom štýle

O tomto videu

Lenka Molčányiová spolu s Pavlom Berezom nás svojim vystúpením vtiahnu do jazzového sveta a ukážu svoju virtuozitu na saxofóne a gitare.

O hudobníkoch

Lenka Molčányiová je multižánrová saxofonistka, flautistka a spoluzakladateľka o.z. Za hranice s hudbou. Študovala barokovú hudbu a jazz v zahraničí a v štúdiu pokračuje od septembra na prestížnej škole New England Conservatory v Bostone.

Je členkou jazzovej kapely Tibor Feledi Kairos Quintet, s ktorou získali ocenenie Radio_Head Awards a predstavili sa aj na Bratislavských Jazzových Dňoch. So svojim projektom Baroque Goes Jazz Trio odohrala koncerty na festivaloch Viva Musica! či City Sounds.

 

 

 

 

Pavol Bereza sa podieľal na mnohých albumoch, štúdiových nahrávkach a soundtrackoch k filmom. Popri účinkovaní so slovenskými a českými umelcami spolupracoval aj so zahraničnými umelcami ako Bill Evans, Benito Gonzales a iní.

Ústrednou časťou jeho kariéry bola účasť na projektoch, no v roku 2017 vydal vlastné CD „Intuition“. Bolo nominované na najlepší slovenský jazzový album roka 2017 v rámci Radio Head Awards a na Esprit jazz awards na cenu za najlepšie slovenské jazzové CD.

Kategória
Art, Spoločnosť, Umenie, 2023, Hudba