Julia Pitters: Ako nás peniaze robia dobrými alebo zlými / How money makes us good or evil

O tomto videu

Julia Pitters je profesorkou psychológie na Webster University vo Viedni. Jej výskum sa zameriava na ekonomickú psychológiu, a to najmä na oblasť psychológie daňového a finančného rozhodovania. Vo svojej prednáške odhalí zaujímavé dáta o správaní ľudí v určitých podmienkach.

 

O rečníkovi

 

pitters-web-thumb

Julia Pitters je profesorkou psychológie na Webster University vo Viedni. Taktiež je hosťujúcou profesorkou a asistentkou na Webster University v Thajsku, na univerzite v Salzburgu, Viedenskej univerzite a iných inštitúciách.

Jej výskum sa zameriava na ekonomickú psychológiu, a to najmä na oblasť psychológie daňového a finančného rozhodovania a jej výsledky sú publikované v knihách a odborných časopisoch.

Je pridruženou partnerkou v start-up spoločnosti Pitters℗ Trendexpert a mnoho rokov pracuje ako senior konzultant pre firmu Consent Market & Social Research vo Viedni.

Akademické vzdelanie získala na univerzitách vo Würzburgu (B.Sc), Hamburgu (M.Sc., školenie a problém-riešenie konfliktov) a na viedenskej univerzite (Ph.D).

 

Kategória
Veda