Jasmína Houdek a Pavel Houdek: Predátor útočí, obeť zamrzne. Ako sa brániť?

O tomto videu

Nechápeš. Po rokoch karate sa ti také niečo stalo. Stalo sa to vôbec? Dopustila si to? Neprivodila si si to sama? Nikto ti to neuverí, všetci ho majú radi, je to slušný človek… Znie to povedome. Snažíš sa to pochovať hlboko v sebe, zabudnúť, nehovoriť o tom. Nikdy viac to nezažiť znova a hlavne nedopustiť, aby sa to stalo tvojim blízkym.

O rečníkoch

Jasmína je poprednou osobnosťou v boji proti sexualizovanému násiliu. Traumu zo znásilnenia prekonala založením startupu Moderní sebeobrana a spoluautorstvom bestselleru Moderná sebaobrana. Emancipačnú sebaobranu propaguje na konferenciách, vo vylúčených lokalitách a snaží sa ju dostať do učebných osnov. Učí využívať hlas ako zbraň a vyhnúť sa násiliu prv, než prepukne, pod heslom: Ak sa dnes ozvem, nemusím sa zajtra brániť fyzicky. Je laureátkou ceny Františky Plamínkovej v kategórii feministka roka.

Pavel je hlavným lektorom siete škôl modernej sebaobrany, ktoré ponúkajú prevenciu násilia cestou emancipačnej sebaobrany. Výuka vychádza z vedeckých základov a dát o skutočných zločinoch. Vyštudoval Právnickú fakultu Karlovej univerzity, špecializácia trestné právo a kriminológia. Roky pôsobí v neziskových organizáciách na pomoc obetiam trestných činov a verejne presadzuje elimináciu sexuálneho a rodovo podmieneného násilia. Je spoluautorom bestselleru Moderná sabaobrana.

 

 

 

 

Kategória
Spoločnosť, Identita, Ľudské práva, Psychológia, 2023, Zdravie