Andrea Bučková a Mária Kmeťková: In The Middle Of…

O tomto videu

Andrea Bučková je talentovaná speváčka a skladateľka. Mária Kmeťková je absolventkou VŠMU v Bratislave. Venuje sa najmä klasickej hudbe, svoj repertoár obohacuje aj s filmovými a muzikálovými štandardmi. Spojili sa a nahrali album In The Middle Of…, z ktorého zahrali niekoľko skladieb.

 

O vystupujúcich

Buckova-Kmetkova-web-thumb

Andrea Bučková je talentovaná speváčka a skladateľka, ktorá vyštudovala divadelnú réžiu na VŠMU. Hrala so Swing Society Orchestra, vystúpila na Bratislavských jazzových dňoch 2011. V roku 2012 jej vyšlo prvé CD In the middle of… Je známa aj z účinkovania v projekte Home Made Mutant a s Andrejom Šebanom.

Mária Kmeťková je absolventkou VŠMU v Bratislave. V roku 2006 vyhrala súťaž slovenských konzervatórií v hre na harfe. Venuje sa najmä klasickej hudbe, svoj repertoár obohacuje aj s filmovými a muzikálovými štandardmi. Túžba nájsť v harfe jej novú „modernejšiu“ zvukovosť ju dotiahla až do akustickej kapely slovenskej speváčky Mishy. Popri tom aktívne hrá s flautistkou Ninou Sivošovou v duo nu:ovo, s ktorou interpretujú najmä súčasnú klasickú hudbu 21. storočia. Taktiež je členkou mladého celoslovenského ansámblu novej hudby – Veni Academy ensemble.