Štvrtý TEDxBratislava v Slovenskom národnom divadle

Štvrtý TEDxBratislava v Slovenskom národnom divadle

TLAČOVÁ SPRÁVA

V Bratislave, 31. marca 2013

Štvrtý ročník TEDxBratislava spúšťa registrácie. V predošlých troch ročníkoch sa po lístkoch len zaprášilo, preto sa organizátori po prvýkrát rozhodli, že dajú možnosť zúčastniť sa väčšiemu počtu účastníkov. Jedinečnému podujatiu, ktoré chce šíriť inšpiratívne myšlienky, prepožičia svoje dosky Slovenské národné divadlo v Bratislave v piatok 5.júla. Lístky si môžete kúpiť už od pondelka 1.apríla na stránke www.tedxbratislava.sk.

.

Nový priestor, viac sedadiel, viac účastníkov

Nová budova SND má kapacitu privítať až 670 účastníkov, čo znamená, že na TEDxBratislava 2013 sa dostane o 300 divákov viac, ako tomu bolo po minulé roky. “Ponúknuť myšlienky hodné šírenia a naozaj výnimočný deň chceme všetkým, čo o to budú mať záujem. Minulé ročníky ukázali, že takýchto ľudí je viac, než sme mohli usadiť v predošlom priestore. Preto sme sa rozhodli pre zmenu,” hovorí spoluorganizátorka podujatia Dana Retová. “Sme radi, že Slovenské národné divadlo nám vyšlo v ústrety a svoj priestor nám prepožičia. Sme totiž presvedčení, že aj takéto akcie na jeho dosky patria.”

Rečníkov bude tím nadšencov ohlasovať postupne v nasledujúcich týždňoch. Počítajú opäť so štyrmi blokmi a približne dvadsiatimi rečníkmi, aktivitami v prestávkach aj hudobnými vystúpeniami.

Dvojhláskový podtitul

TEDxBratislava dá po štvrtýkrát priestor tým najrôznorodejším témam tak, aby sa ľudia z jednej oblasti mohli inšpirovať ľuďmi z inej oblasti – vedomosťami alebo nadšením. TED tomu hovorí krížové opeľovanie. Možno aj tento pojem inšpiroval skupinu nadšencov, ktorí podujatie organizujú, k tohtoročnému dvojhláskovému podtitulu: Úľ.

“Je to náš odkaz na to, že ľudstvo sa dnes v mnohých oblastiach podobá na superorganizmus, ktorý má sedem miliárd buniek a ktoré spoločne dokážu vytvoriť výrazne viac, ako keby každá pracovala osobitne. V strede včelieho úľa je kráľovná, v strede toho nášho budú myšlienky hodné šírenia,” vysvetľuje člen organizačného tímu Vladimír Kaštier. “Našim pomyselným úľom – domácou pôdou superorganizmu – bude nielen samotný TEDx v Slovenskom národnom divadle, ale vlastne celé mesto a samozrejme sme radi, ak sa dosah prejaví aj na ďalších miestach našej krajiny, niekedy dokonca aj za jej hranicami.”

Sprievodné aktivity

Podujatie v Bratislave nebude osamotené. Živé premietanie sa môže uskutočniť prakticky kdekoľvek, či už u vás doma v obývačke s priateľmi, alebo vo väčšom, napríklad v mestskej knižnici. Organizátori budú už tradične podporovať aktivity a živé sledovanie priameho prenosu aj mimo SND. Viac informácií o organizovaní sledovania priameho prenosu nájdete na web stránke: www.tedxbratislava.sk v časti Viewing parties.