Stroon o TEDxBratislava 2012

Stroon o TEDxBratislava 2012

Keď som bol minulý rok pozvaný, aby som výstupil spolu s VJom Stixom na TEDx Bratislava, zvolal som (mne a mojim priateľom) štandardným “Yes Yes!”.

TED je pre mňa stále synonymom inšpirácie, zdieľania, pokroku a (napriek niektorým “módnym” neprajníkom) miestom, kde nájdem ľudí, akých by mohlo byť na našej planéte stále viac.

Moja minuloročná skúsenosť s týmto podujatím v Heineken Tower Stage však nebola úplne taká, akú som očakával. Bola o niečo zaujímavejšia. Keďže som mal deň pred vystúpením ešte jeden “gig” na opačnom konci krajiny, na TEDxBratislava som sa dostavil v doobednajších hodinách krajne vyčerpaný. Preto mi neostalo veľa síl, ktoré by som mohol smerovať na vypočutie si prednášok, a tak sa ich ušlo len soundchecku a samotnému výstupeniu.

Napriek tomu som sa na jeden deň stal (nech už to znie akokoľvek ezotericky) súčasťou energetického poľa otvorených myslí, vitálnych idealistov, dobrovoľníckych nadšencov a celkovo úžasných ľudí. Vždy, keď si na tie momenty spomeniem, sa na mňa automaticky prenesú tieto atribúty.

Niekoľkokrát intenzívnejšie sa to deje na hodinách s mojimi študentmi. Som lektorom angličtiny a prednášky z TED a TEDx používam ako účebnú pomôcku. Nie kvôli tomu, aby som si mohol čítať noviny, zatiaľ čo oni sledujú talk, ale aby si vylepšili listening skills, slovnú zásobu a hlavne získali pohľad na okolitý svet z inej perspektívy a stali sa obohatení o “ideas worth spreading”. Vďaka TED(x).

Dalibor Kocian