Stretne sa tak raz spisovateľ, fyzik, dizajnér, včelár, grafička….

Stretne sa tak raz spisovateľ, fyzik, dizajnér, včelár, grafička….

Nie, to nie je začiatok absurdného vtipu, toto sa vám naozaj môže stať na TEDxBratislava. Môj prvý TEDx Bratislava, na ktorom som sa zúčastnil bol v roku 2012 (a naviac hneď v roli rečníka !) a nevedel som úplne, čo očakávať, ako bude pestrá zmes ľudí interagovať. Doslova som za ocitol na živo, ako vo vtipe: „Sedí pri jednom stole fyzik, dizajnérka, …“.

Zásadným výstupom zo stretnutí s ľuďmi z úplne iných oblastí a zameraní, ktorých by som asi inak nestretol, je obrovská inšpirácia a obohatenie ich prístupmi k životu.

Pestrosť ľudí, názorov a profesií, ktoré sa na TEDxe stretnú, je skutočne unikátna a robí ho výnimočným. To ale nie je všetko. TEDx žije, má dušu a tou dušou je nadšenie ľudí, ktorí ho tvoria. Nadšenie ľudí, ktorí sa aktívne podieľajú na svojom živote, ktorým nie je jedno, čo sa okolo nich deje.

Ak prídete na TEDx, pripravte sa na silné dojmy. Pripravte sa na nadšenie a vášeň rečníkov, energiu ich i publika, ktorá sa nerozptýli ani cez prestávky medzi jednotlivými blokmi. Že toto nie sú obyčajne frázy, som mohol zažiť na vlastnej koži minulý rok na TEDxBA 2012.

Na TEDxBratislava 2012 som sa stal jeho absolútnym fanúšikom. Ak ešte zvažujete, či na TEDxBratislava 2013 ísť, nerozmýšľajte dlho. Nemôže sa vám stať, nič horšie, len to, že sa energii a nadšenia z neho prúdiacimi stanete závislí.

A naviac, organizátori sú skvelí ľudia, napríklad Veronika Pizano (spoluorganizátorka TEDxBratislava, ktorá uvádzala blok, v ktorom som rečnil) mi dokonca ani neodhryzla hlavu za to, že som svoju prednášku pozmenil noc pred TEDxom a už som ju nestihol informovať 🙂

Michal Cifra
(výskumník – inžinier a biofyzik, coherence.ufe.cz)