Staňte sa organizátormi TEDxBratislava 2017

Staňte sa organizátormi TEDxBratislava 2017

Hovorí sa, že najťažšie je začať. TEDxBratislava má za sebou už sedem úspešných ročníkov. To však neznamená, že začať s organizovaním ďalšieho je ľahké.

Naopak, každý rok je ťažší. Latku chceme vždy preskočiť, priniesť nové témy, “neopozeraných” rečníkov, vylepšiť celkovú koncepciu… Najmä však po niekoľkých rokoch v tíme prichádza únava alebo chuť poobzerať sa po ďalších príležitostiach. A preto hľadáme nových ľudí do tímu. Aby nám priniesli chuť na nový štart. Je to šanca a nová výzva.

Kto je TEDxBratislava

Hneď na začiatok treba zdôrazniť, že členovia tímu nie sú platení a všetky aktivity robia na dobrovoľníckej báze, zadarmo. Sme partia ľudí, ktorí majú potrebu sa realizovať aj mimo svojej dennej rutiny. Väčšina z nás je veľmi vyťažená, no aj napriek tomu si nájdeme čas na tímové stretnutia raz za dva týždne (dva mesiace pred eventom zintenzívňujeme na stretká raz za týždeň).

Tím TEDxBratislava je živý organizmus, v ktorom je vítaný každý nápad. Nikto o ničom nerozhoduje sám a vo všetkom sa snažíme nájsť konsenzus celého tímu. Aj to dáva podujatiam a témam, ktoré na pódium spoločne vyberáme, mimoriadnu pestrosť a všehochuť. Je nás 12-15, pričom každý je zodpovedný za pridelenú mikrooblasť ako napr. catering, prestávkové aktivity, registrácie atď.

Rečníkov rieši celý tím, oslovujeme a stretávame sa s nimi všetci. Odpoveď na otázku, prečo to celé robíme, je rôzna. Najmä nás to baví, chceme šíriť pozitívnu energiu a vieru v unikátne myšlienky. Navrhujeme, brainstormujeme a následne oslovujeme rečníkov, neobyčajných ľudí, o ktorých si myslíme, že majú čo povedať. A takisto sme dobrá partia ľudí, ktorí sú radi, že sa stretnú. 🙂

Koho ne/hľadáme?

Chceme akčných ľudí s pozitívnym pohľadom na svet, ktorí sami prichádzajú s nápadmi a iniciatívou a ktorí dokážu svoje nápady dotiahnuť do absolútneho konca. Doerov, ktorí vedia doťahovať vlastné povinnosti, ale ak má niekto nestíhačky, neváhajú pomôcť. TEDxBratislava určite nie je nový prostriedok, ako zabiť voľný čas.

Hľadáme ľudí, ktorí majú prehľad v rôznych oblastiach, zaujímajú sa o dianie okolo seba, fascinuje ich svet a nové trendy, čítaju, cestujú, radi debatujú. Na veci majú vlastný názor, vedia priniesť nové poznatky z rôznych, možno nezvyčajných oblastí, venujú sa niečomu netradičnému.

Mali by ste mať aspoň základnú predstavu, čo je koncept TEDu, a napozeraných pár videí. Pridanou hodnotou je, ak ste sa už nejakého TEDxu zúčastnili a ak máte predstavu, aké témy by ste na pódiu TEDxBratislava radi videli a čo by ste vo svete radi zmenili. Čo vy považujete za “myšlienku hodnú šírenia”?

Čo si to vyžiada

Určite vás zaujíma, koľko času organizácia TEDxBratislava zaberie. Odpoveď nie je jednoznačná, je to individuálne. Závisí to najmä od vás, ako ste ochotní sa zapájať a brať si na seba nové úlohy. Napr. iniciatívne oslovovať partnerov, spíkrov, blogovať a doťahovať nápady, ktoré stoja za realizáciu.

Týždenne si povinnosti vyžadujú minimálne 5-10 hodín a s blížiacim sa termínom konferencie ich počet priamo úmerne rastie. Rovnako stúpa aj počet e-mailov v schránke, preto ak nemáte šancu kontrolovať ich priebežne počas dňa, je to problém. Netreba na všetky odpovedať, no treba mať prehľad, čo sa v tíme deje. Je fajn, ak sa počas pracovnej doby môžete občas uvoľniť aj na stretnutie s partnermi či spíkrom.

Čo vám to dá

Keďže organizácia podujatia, akým je TEDxBratislava, si vyžaduje množstvo energie, času aj odhodlania, v prvom rade sa naučíte dobrému timemanagementu. 🙂 Poriadne si precvičíte disciplínu, seba-motiváciu, rozšírite si obzory v mnohých oblastiach, budete mať možnosť sedieť na káve a diskutovať obsah prednášok so skvelými rečníkmi a pochopíte, ako veľmi produktívny a kreatívny vie byť tím, keď sa blížia termíny (spustenie nového webu, otvorenie registrácii, finalizácia brožúry, zapájanie techniky na pódiu). Čím viac do toho dáte, tým viac sa naučíte a tým viac si podujatie užijete, keď budete v realite vidieť veci, ktoré ste pár mesiacov dozadu vymysleli.

S čím nám môžete pomôcť

Nápady na rečníkov a zlepšováky do ďalšieho ročníka sú vítané kedykoľvek. Ak sa však seriózne chcete stať súčasťou tímu organizátorov TEDxBratislava 2017, hľadáme pomoc na tri konkrétne mikrooblasti.

Registrácie a evidencie

  • Nemáte problém s excelom (nemusíte byť experti), ste systematickí a dôslední, radi doťahujete veci do konca, viete si zorganizovať malý tím ľudí priamo na akcii?

Prestávkové aktivity

  • Ste kreatívni, máte super nápady na rozptýlenie divákov počas prestávok a bude vás baviť hľadanie spoločného prieniku s partnermi, ktorí podporujú TEDxBratislava?

Catering

  • Svet jedla, kávy, vína vás baví a vo vodách cateringu ste ako doma? Chceli by ste mať zodpovednosť za plné žalúdky našich divákov?

Všetkých záujemcov budeme kontaktovať a s vybranými kandidátmi si radi pokecame pri káve. V prípade otázok nás kontaktujte na info@tedxbratislava.sk. Môžete si pozrieť tiež profily členov organizačného tímu z ročníka 2016.

Update: Ďakujeme za prihlášky, výber nových členov tímu TEDxBratislava pre rok 2017 bol uzavretý.