Zabudni na hrdinu, chceme teba!

Zabudni na hrdinu, chceme teba!

Staň sa členom TEDxBratislava 2016!

Hovorí sa, že najťažšie je začať. TEDxBratislava má za sebou už šesť úspešných ročníkov. To však neznamená, že začať s organizovaním ďalšieho ročníka, je ľahké. Naopak, každý rok je ťažší. Latku chceme vždy preskočiť, priniesť nové témy, nových „neopozeraných“ rečníkov, vylepšiť celkovú koncepciu… Najmä však po niekoľkých rokoch v tíme prichádza únava alebo chuť poobzerať sa po nových príležitostiach. A preto hľadáme nových ľudí do tímu. Aby nám priniesli chuť na nový štart. Je to šanca a nová výzva.

Kto je TEDxBratislava

Sme partia ľudí, ktorí majú potrebu sa realizovať aj mimo svojej dennej rutiny. Väčšina z nás je veľmi vyťažená, no aj napriek tomu si nájdeme čas na tímové stretká raz za 2 týždne (dva mesiace pred eventom raz za týždeň). Odpoveď na otázku, prečo tak robíme, je rôzna. Najmä nás to baví, navrhujeme a oslovujeme rečníkov, neobyčajných ľudí, o ktorých si myslíme, že majú čo povedať. Chceme šíriť pozitívnu energiu a vieru vo vlastné unikátne myšlienky.  Je to pre nás možnosť brainstormingu. Taktiež sme partia ľudí, ktorí sú radi, že sa stretnú. Členovia tímu nie sú platení, všetko robíme zadarmo.

Fungujeme ako veľmi živý organizmus, sme otvorení každému nápadu, nikto nemá právo rozhodovať bez konsenzusu celého tímu. V tíme nás je 15-17 pričom je každý zodpovedný za pridelenú mikrooblasť ako napr. catering, prestávkové aktivity, registrácie atď. Rečníkov rieši celý tím, oslovujeme a stretávame sa s nimi všetci.

Koho ne/hľadáme?

Hľadáme akčných ľudí s pozitívnym pohľadom na svet, ktorí sami prichádzajú s nápadmi a iniciatívou a ktorí dokážu svoje nápady dotiahnuť do konca. Doerov, ľudí, ktorí v prípade, že má niekto nestíhačky, zapnú comp a pomôžu. Hľadáme ľudí, ktorí majú prehľad v rôznych oblastiach, zaujímajú sa o dianie okolo seba, fascinuje ich svet a nové trendy, čítaju, cestujú, radi debatujú. Na veci majú vlastný názor. Vedia nám priniesť nové poznatky z rôznych, možno nezvyčajných oblastí, venujú sa niečomu netradičnému.

Určite nie sme váš nový prostriedok, ako zabiť voľný čas.  Mali by ste mať aspoň základnú predstavu, čo je koncept TEDu a napozeraných pár videí. Pridanou hodnotou je, ak ste sa už nejakého TEDxu zúčastnili a ak máte predstavu, aké témy by ste na pódiu TEDxBratislava radi videli a čo by ste vo svete radi zmenili. Čo vy považujete za “myšlienku hodnú šírenia”?

V akej oblasti potrebujeme pomoc

Do tímu hľadáme niekoho, kto nám pomôže s:  technikou (technicky zručný), marketingom (PR, reklama, fb), prestávkovými aktivitami (ich vymyslenie a realizácia), registráciami (práca s tabuľkami), prácou s dobrovoľníkmi (počas eventu máme 30 pomocníkov) a niekoho na catering (rád papáš). Prípadne si môžeš vytvoriť novú pozíciu.

Určite Ťa zaujíma, koľko času Ti TEDxBA zaberie. Odpoveď nie je jednoznačná, je to individuálne. Závisí to najmä od teba, ako si ochotný sa zapájať a brať si na seba nové úlohy. Napr. iniciatívne oslovovať partnerov, spíkrov, písať blogy, postovať na fb. Minimálne je to však okolo 5-10 hodín týždenne. Je fajn, ak sa môžeš občas uvoľniť na stretnutie s partnerom, prípadne spíkrom aj počas pracovnej doby. V prípade, že nemáš čas si cez pracovnú dobu pozrieť TEDx maily, je to problém. Maily sa pred podujatím kopia, netreba na všetky odpovedať, no treba mať prehľad, čo sa v tíme deje.

Čo ti to dá

Poriadne si precvičíš svoju disciplínu, seba-motiváciu, rozšíriš si obzory v mnohých nových oblastiach, budeš mať možnosť sedieť na káve a diskutovať obsah prednášok so skvelými rečníkmi a pochopíš, ako veľmi produktívny a kreatívny vie byť tím, keď sa blížia termíny (spustenie nového webu, otvorenie registrácii, finalizácia brožúry, zapájanie techniky na pódiu). Čím viac do toho dáš, tým viac sa naučíš a tým viac si podujatie užiješ, keď budeš v realite vidieť veci, ktoré si pár mesiacov dozadu vymyslel/a.

Ak máš záujem, prosím vyplň nám tento dotazník, aby sme sa o tebe viac dozvedeli. V dohľadnej dobe Ťa budeme kontaktovať ohľadom ďalších informácií. S vybranými kandidátmi sa stretneme na káve a pokecáme. Členov predošlého tímu nájdeš tu

V prípade otázok nás kontaktuj na info@tedxbratislava.sk,  prípadne na 0908473523, Monika 🙂

Update: prihlasovanie je uzatvorené, ďakujeme za veľký ohlas a záujem. Ceníme si vašu priazeň. Vybraných kandidátov budeme v dohľadnej dobe kontaktovať.