Spojka – Projekty hodné realizovania

Spojka – Projekty hodné realizovania

Raz do roka urobíme TEDxBratislava, my aj všetci účastníci sme nadšení, inšpirovaní, potľapkáme sa po pleciach, napíšeme blogy a …

… a nič. Teda aspoň občas máme taký pocit, že sa vďaka TEDxBratislava nič ďalšie neudeje (ak to nie je pravda, dajte nám vedieť). A tak sme rozmýšľali, ako to rozšíriť, ako to trochu popchnúť ďalej. A Danka Retová vymyslela Spojku.

Občas sa stane, že stretneme človeka, čo má nejaký nápad, ale nikoho, s kým by ho zrealizoval. Inokedy by zas niekto aj niečo urobil, ale akosi nevie čo. A Spojka by mala takýchto ľudí spájať. V podstate je jedno, o aký projekt by išlo – upratať park, urobiť flash mob na námestí, vytvoriť v niečom Guinessov rekord. Podstatou je, aby sa ľudia aktivizovali a je jedno, či pre niečo užitočné alebo zábavné.

Princíp bude jednoduchý. Ak máte nápad, zaregistrujete sa a nápad pridáte a počkáte, kto sa k vám pridá a následne dohodnete realizáciu. Ak nápad nemáte, ale niektorý z tých, ktoré sú na Spojke, sa vám páči, tak sa k nemu pridáte. Stránka bude mať niekoľko funkcionalít (napr. kategórie projektov, časová os projektov), ale hlavne chceme, aby bola stránka čo najjednoduchšia.

Projektom zároveň poskytneme našu podporu, budeme o nich informovať, dáme im priestor na našom blogu a možno aj čosi viac, ale to rozvinieme až neskôr, keď už bude stránka fungovať. Nateraz nám k tomu chýba stránku naprogramovať, ale veríme, že to sa podarí do dvoch mesiacov. Grafickú podobu už máme hotovú, pozrite si pár ukážok nižšie.

A prečo si myslíme, že to bude fungovať? Pretože prvý TEDxBratislava vznikol práve tak. Stretli sa ľudia, čo sa predtým nepoznali a urobili prvý TEDxBratislava

Ak je cieľom TEDxBratislava šíriť myšlienky hodné šírenia, Spojka by mala pomáhať realizovať nápady hodné realizovania.