Re: Re: Re: Re: Re:

Re: Re: Re: Re: Re:

Napriek tomu, že každý rok máme iných rečníkov, iné aktivity a tento rok aj iný priestor, niektoré veci sú v TEDx tíme nemenné. Napríklad niekoľkomesačná diskusia o claime, hysterické záchvaty členov tímu, že to vypáli celé zle (v pravidelných intervaloch prichádzajú, ale vždy od niekoho iného), no a tiež diskusia o tom, či to tak trochu nepreháňame s tou našou internou komunikáciou.

Máme totiž vytvorený spoločný email, ktorý je presmerovaný na všetkých, čo je v súčasnosti 19 ľudí. A keď niekto napíše, tak niekto odpíše, a potom odpíše ďalší a ďalší, a potom zas ten prvý atď. Len pre obraz, za tri roky, čo som v TEDx tíme je to vyše 4000 emailov smerujúcich na túto adresu. Okrem toho ešte stovky takých, ktoré smerovali len medzi mnou a niektorým iným členom tímu.

Keď som v roku 2011 prišla do tímu, častokrát som bola v tej záplave emailov stratená, mala som pocit, že som naskočila do rozbehnutého raketoplánu a akosi sa nestíham prispôsobiť jeho G preťaženiu. Občas mi aj napadlo, či ozaj musia všetci vedieť o všetkom, ale nováčikovská ostýchavosť mi nedovolila také niečo navrhnúť. Nakoniec na tú otázku každý rok aj dojde, aby sme sa aj tak nakoniec zhodli, že je lepšie, ak všetci o všetkom vieme a môžeme sa ku všetkému vyjadriť, aj keď to znamená zahltené inboxy. Keby ste si mysleli, že to musí stačiť, tak máme ešte hromadný chat na Skype.

Ak na niekoľko dní odídem z dosahu internetu, po návrate si sama pre seba zahrám takú hru: Koľko TEDx emailov a riadkov skype konverzácie na mňa čaká? Zapnem počítač a pozerám, ako sa pomaly načítavajú emaily. A začnem zvedavo čítať, lebo verte či nie, nie je nič zaujímavejšie, ako čítať názory ľudí, s ktorými tvorím TEDxBratislava.

Zdroj obrázku: harrisonamy.com