Prvý TEDxBratislavaSalón so Štefanom Kleinom. O aeromobile.

Prvý TEDxBratislavaSalón so Štefanom Kleinom. O aeromobile.

Salón TEDxBratislava bude malé, nepravidelne sa opakujúce podujatie, ktoré sá bude venovať myšlienkam hodným širenia v obdobiach medzi “veľkými“ podujatiami TEDxBratislava konajúcimi sa na ročnej báze.Bude to večer, v ktorom bude premietnutých pár TED videí z jedného oboru. Následne na základe témy jedného z videí odznie dlhšia detailnejšia prednáška jedného živého rečníka. Po prednáške bude priestor na otázky, odpovede a diskusiu (Viac o formáte TEDx Salon na stránke TED.)

Témou prvého TEDxBratislavaSalónu bude aeromobil – v kontexte problematiky individuálnej dopravy. Prednášajúcim bude Štefan Klein – dizajnér, konštruktér, pedagóg a zakladateľ katedry transport dizajnu na VŠVU v Bratislave, na ktorej vychoval už viac ako tridsať slovenských dizajnérov, ktorí dnes pracujú na významných pozíciách v automobilkách po celom svete. Večer bude moderovaný Vladimírom Bužekom.

Prvý TEDxBratislavaSalón sa uskutoční v pondelok 23.4. v Edulabe od 18:00 a bude trvať približne 150 minút. Vstupným bude iba otvorená myseľ, zaregistrovať sa môžete TU alebo kliknutím na obrázok (je potrebné sa do služby sprostredkujúcej registráciu najprv zaregistrovať. Túto službu testujeme ako nový registračný nástroj na TEDxBRatislava, budeme preto vďační za vaše pripomienky).

Ďalšie TEDxBratislavaSalóny sa budú venovať rozličným témam: poézii, škole, dizajnu, energetike a našim plánom je, aby sa aj konali v tématických priestoroch. Radi privítame Vaše tipy – na rečníkov, témy a miesta.

Partnerom prvého TEDxBratislavaSalón je spoločnosť AGEMSOFT, a.s.