Predpoveď na jeseň: Na naše územie sa blíži intenzívny TEDxový front!

Predpoveď na jeseň: Na naše územie sa blíži intenzívny TEDxový front!

Jesenná sezóna sa tento rok hlási o slovo dôraznejšie než inokedy. Podľa predpovede sa k nám zo všetkých svetových strán blíži silný TEDxový front.

Príchod jesene so sebou každý rok okrem zmeny počasia prináša aj sezónu výborných podujatí. A keďže tento rok z nich tie s hlavičkou TEDx vyčnievajú častejšie než inokedy, prinášame vám prognózu, vďaka ktorej vám žiadne z nich neunikne!

TEDxTrenčín: Cyklus (29. september)

Predpoveď naznačuje, že TEDxový front sa objaví už najbližšiu sobotu v Trenčíne. Podľa krátkodobej prognózy so sebou do Trenčína prifúka najrôznejšie témy od kávy a lesov cez hoaxy a cestovanie až po menštruačný cyklus, poruchy stravovania či Alzheimerovu chorobu.

Navyše, naši trenčianski priatelia si na oslavu okrúhlej päťročnice dali fantastický darček – získali väčšiu licenciu, a tak už môžu na pôde Trenčianskeho hradu privítať viac ako iba sto účastníkov. Niekoľkonásobne viac! No kúpu neodkladajte, máme tajné informácie, že dostupných lístkov nezostáva veľa. A čo nás mimoriadne teší, rovnako ako my sa rozhodli ísť na vec bezodpadovo.

TEDxUMB: Give & Take (29. september)

Frontálne prejavy budú citeľné aj v Banskej Bystrici, kde sa na pôde Univerzity Mateja Bela uskutoční už druhý ročník TEDxUMB. Prvé univerzitné TEDx podujatie na Slovensku si na otvorenie akademického roka pripravilo vystúpenia 10 rečníkov a 4 workshopy. Tak a teraz ťažká voľba – Trenčín alebo Bystrica?

TEDxVienna: Simplexity (20. október)

Zo srdca Slovenska bude front cirkulárne postupovať do Viedne, kam okrem rečníkov z celého sveta prinesie aj jeden ojedinelý úkaz. Radary nám hlásia, že vo viedenskom Volkstheater sa rozpúta zmes jednoduchosti (simplicity) a komplexnosti (complexity) s názvom Simplexity!

9. ročník konferencie je síce kompletne vypredaný, no môžete sa zúčastniť niektorého zo satelitných podujatí, tzv. viewing parties, ktoré budú naživo premietať jednotlivé bloky prednášok z Viedne. Ich zoznam je naozaj pestrý, streaming je dostupný napríklad v Grazi, ale aj v Budapešti či v Sarajeve.

TEDxPrague: Kotrmelce (10. november)

Z Viedne sa TEDxový front stočí na Prahu, kde sa jeho pôsobenie dokonca strojnásobí! Hlavnému frontu bude 13. októbra predchádzať TEDxYouth@Prague, ktorý s témou „V klidu“ privíta násťročné publikum v priestoroch bývalého kostola sv. Anny.

Hlavný frontálny vplyv však pocítime na začiatku novembra, kedy Praha zažije doslova kotrmelec! Forum Karlín bude hostiť osobnosti s príbehmi o cestovaní bez peňazí aj cestovaní do budúcnosti, o investigatívnej žurnalistike aj každodennej realite.

Mimochodom, naši českí kamaráti tento rok pripravili špeciálnu príležitosť pre učiteľov, ktorým venujú až 30 vstupeniek zadarmo. Stačí vo videu poslanom do konca septembra ukázať svoj učiteľský talent vysvetľovať a jednoducho popísať svoje obľúbené TED prednášky.

V novembri TEDxový front naberie na sile a kým v Prahe sa bude chystať na prebudenie všetkých ženských živlov počas konferencie TEDxPragueWomen, pomaličky svoje pôsobenie rozšíri aj na Bratislavu.

TEDxUniverzitaKomenského: Na ceste (18. november)

Dlhodobá prognóza nám naznačuje, že TEDx komunita v Bratislave opäť o niečo zosilnie vďaka novému univerzitnému podujatiu, ktoré pripravuje skupina šikovných pedagógov a študentov Univerzity Komenského. Ich premiéra je naplánovaná na predĺžený víkend uprostred novembra.

A keďže si pri prípravách pomáhame, tak vieme a môžeme odprisahať, že sľubuje naozaj špičkový program! Lístky sú zatiaľ dostupné, no keďže kapacita je značne limitovaná, váhať sa neoplatí. My tam budeme. A vy?

TEDxBratislavaWomen: Ukáž sa! (8. december)

Vyvrcholenie TEDxového frontu očakávame až na začiatku decembra, kedy v Bratislave rozpúta všetky ženské živly! Po prvý raz sme totiž nabrali odvahu a okrem každoročného hlavného podujatia vám prinesieme aj tento (pre nás nový) formát. Chystáme pre vás poldňovú konferenciu s príjemnou afterparty, viac detailov si však necháme na neskôr. Aby vám neušli, jednoducho sa prihláste na odber našich noviniek. Frontu zdar a TEDxu obzvlášť!