Prečo sme moderovali štyria?

Prečo sme moderovali štyria?

Veľa ľudí na tému moderovania reagovalo v spätnej väzbe (cez feedback formular) aj pozitívne aj negatívne, takže odpoveď na otázku v nadpise najprv v skratke: chceli sme ukázať rôznych ľudí z tímu (aj ked nedokonalých, ale nadšených), dať tomu rôznorodosť a trochu sa aj individuálne priučiť moderovaniu.

1. Ked sa povie Pohoda, prvá asociácia je Mišo Kaščák, keď sa povie Wilsonic, tak je to Tibor Holoda, keď Websupport, tak Mišo Truban. Všetci majú náš VEĽKÝ rešpekt. V súvislosti s TEDxBratislava je však naším cieľom, aby sa pri TEDxBA nikomu nevynorila predstava len o jednej jedinej osobe, ale o tíme ľudí.  Ak sme chceli predstaviť túto rôznorodosť, tak lepší krok ako poslať 40% tímu na stage neexistoval.

2. TEDxBa chce posúvať nielen divákov, ale aj rečníkov, dobrovoľníkov a tím. Tak ako niektorí rečníci prezentovali prvýkrát pred tak veľkým publikom, tak ako niektorí dobrovoľníci prvýkrát pomáhali s organizáciou nejakého podujatia, tak sa aj my v tíme snažíme robiť nové a tažké veci. Jedno z nich bolo aj moderovanie. Častým posolstvom rečníkov je “nebáť sa veci pokaziť”. (Aj ked je pravda, že sme sa trochu báli). 🙂

3. Existujú teoretickí fyzici a ja som sa často smial, že som teoretický rečník.  Každý z tímu sa rozprával s mnohymi rečníkmi, radil im o obsahu a forme talku, hral sa s prezentáciou. Z tímu však na TEDx pódiu bol v minulosti iba jeden z nás. Ísť na stage bol krok od teoretického rečníka k praktickému, čo neskôr zlepší prácu s budúcimi rečníkmi.

4. Veľa rozhovorov sme mali o tom, či si želáme, aby TEDxBA uvádzal profesionálny moderátor (Adela, Nikodým, proste ktokoľvek). S vačšinou rečníkov sme nadobudli priateľské vzťahy a o ich témach sme sa rozprávali 1-3 mesiace – a myslíme si, že nič priateľskejšie, ako keď pozýva rečníka na stage človek z tímu, nie je. Šli sme v šľapajách Chrisa Andersona, ktorého by tiež nepustili moderovať MTV Music Awards.

Tak aj preto sme moderovali štyria, štyria neprofesionáli.