Päť dôvodov prečo ísť na TEDxBratislava 2022

Päť dôvodov prečo ísť na TEDxBratislava 2022

Termín podujatia TEDxBratislava 2022 sa už nezadržateľne blíži a my veríme, že sa na 2. júla 2022 tešíte rovnako ako my. Aby sme si však túto radosť viac skoncentrovali, rozhodli sme sa predstaviť vám päť highlightov a noviniek, ktoré nás pri príprave 12. ročníka bavia najviac. 

Offline podujatie 

Po dvoch neuveriteľne dlhých rokoch sa konečne uvidíme naživo! Nateraz (a veľmi dúfame, že aj nadobro) sme dali zbohom pozeraniu cez obrazovky či hľadaniu hybridných foriem. Veď TEDxBratislava je najmä o stretávaní sa, komunite a nás neskutočne teší, že sa opäť zo vzdialených staneme blízkymi. Veď presne o tom je aj tohtoročná téma Vzdialení blízki. Živé podujatie má však jednu nevýhodu – a tou je kapacita. Preto ak ste ešte svoju vstupenku na tento ročník TEDxBratislava neulovili, môžete si ju zakúpiť na našej stránke na tedxbratislava.sk . Ak preferujete, z akýchkoľvek dôvodov, sledovanie podujatia z veľkého plátna či obrazovky, nemusíte sa obávať, aj tento rok pre vás pripravujeme tradičné viewing parties.    

Nové miesto

S novým reštartom prichádza aj nové miesto. Nábrežie Dunaja sme vymenili za centrum Bratislavy a tohtoročnú konferenciu si spolu užijeme v Divadle P.O. Hviezdoslava a jeho blízkom okolí. Nebude chýbať chill-out zóna či priestor na podnetné diskusie. Tento rok sa vidíme na Laurinskej!

Rečníci a témy

Viac ako desiatka rečníkov bude približovať témy z rôznych oblastí od paleontológie a biológie cez medicínu, systémy písma až po moderné technológie a urbanizmus.

Napríklad si vypočujeme prednášku od Ľuboslava Beňu riaditeľa pre liečebno-preventívnu starostlivosť Univerzitnej nemocnice Luisa Pasteura v Košiciach, ktorý sa intenzívne venuje problematike transplantácií orgánov a v talku nám porozpráva o dôležitosti darcovstva orgánov. Grafická dizajnérka Dominika Valentovičová predstaví svoj oceňovaný projekt The Script Hunter, v ktorom sa venuje mimoeurópskym písmam. Zakladateľ Kultúrneho centra Dunaj Gábor Bindics, ktorý aktuálne stojí za viacerými urbanistickými projektami, sa bude nahlas zamýšľať nad blízkosťou, ktorú cítime alebo naopak postrádame na konkrétnych miestach. Biologička Eva Benková, ktorá sa venuje sa štúdiu rastlín vo vedeckom centre IST Austria neďaleko Viedne, vo svojom talku predstaví neuveriteľný svet rastlinných hormónov. Paleontologička Valéria Vaškaninová nám ukáže ako vďaka moderným rekonštrukčným metódam nám dokážu byť aj vzdialené fosílie blízke. 

Nebudú chýbať ani témy, otvárajúce tému predsudkov a spoločenských stereotypov. Návštevníci sa tak môžu tešiť napríklad na slovenského 71-ročného ultra trailového bežca Štefana Karaka, ktorý porozpráva nielen o behu, ale aj o sile komunity, s ktorou ide všetko ľahšie alebo na Ota Kóňu, ktorý priblíži ako sa žije introvertom v extrovertne nastavenej spoločnosti. 

Sprievodné podujatia 

Počas minulých ročníkov mali návštevníci možnosť zažiť zaujímavé sprievodné podujatia. Ani tento rok nebude výnimkou. Už dnes vám môžeme prezradiť, že si vďaka našim partnerom budete môcť počas prestávok vyplniť čas rôznymi aktivitami napríklad tvorením, hádankami, súťažami,workshopmi alebo si oddýchnuť v našej chill out zóne. 

Občerstvenie 

Po inšpiratívnych prednáškach a zaujímavom sprievodnom programe sa patrí aj dobre občerstviť. O pitný režim sa bude starať napríklad minerálna voda TATRANSKÁ či remeselný pivovar Shenk, o doplnenie energie zas mlsnacava i Bomba barista. Milovníkov sladkého určite poteší zmrzlina od Gio Caffe a makrónky od Lucette Patisserie

Pridajte sa k odberu nášho newsletteru alebo do udalosti na Facebooku, v ktorých vám postupne predstavíme všetkých účinkujúcich a ďalšie informácie o podujatí.