O rečníkoch a jedle

O rečníkoch a jedle

Na TEDx sa chodí hlavne kvôli rečníkom. Pochvaľovali ste si tento rok vyváženejšiu zostavu, ale predsa len sa našli výčitky. Rečníkov hľadáme, snažíme sa na nich dostať aj referencie, stretávame sa s nimi, chodíme sa pozerať na ich prednášky, dávame im rady, deň pred TEDx sme mali aj skúšku, na ktorú však nemohli prísť všetci. Vieme, že s nimi musíme pracovať, ale nie vždy je to úplne možné. Ale snažíme sa a budeme sa snažiť aj budúci rok. O hlasovaní o rečníkoch cez internet sme zatiaľ neuvažovali, budeme skôr radi, keď nám dáte na nich tipy. Dostali sme aj radu, že sa nemáme báť hľadať zaujímavých ľudí. To sa snažíme už druhý rok robiť, ale keď niekedy sa veľmi dobre skrývajú 😉 Niektorí aj postrehli, že jeden rečník nás trošku prekvapil, keď nakoniec hovoril o niečom inom, ako sme avizovali. Takýmto prekvapeniam zabrániť nevieme (a možno ani nechceme). Niekomu prekážalo, že v brožúre nebol popis témy. Chceme, aby ste naopak boli ich prednáškou prekvapení vy, nechceme prezrádzať pointu dopredu.

K tej pointe sa niektorí sťažovali, že nie každý talk ju mal. Aj tu budeme musieť trochu zapracovať, ale verte, že rečníkom zdôrazňujeme, že pointa v jednej vete urobí niekedy viac ako 18 minútová reč bez nej.

K témam prednášok ste sa vyjadrovali tiež rôzne. Niekto chce viac success stories, niekto viac tém s reálnym dopadom na svet, niekto by privítal niečo o jóge, ajurvéde. Podľa niektorých rečníci hovorili príliš laicky, podľa ďalších zas príliš odborne. Viacerí sa vyslovili za viac umeleckých vystúpení. Na tom zapracujeme a tiež na budúci rok budeme mať náhradu, ak by nám náhodou niekto vypadol z programu, ako tento rok. Chceli by ste viac žien ako rečníkov (aj my), tiež že by sme mohli pozvať aj niekoho z ČR.

Bola navrhnutá panelová diskusia, ale to nespadá do formátu TEDx. Taktiež kladenie otázok hneď po prednáške nezaradíme, pretože s rečníkmi sa môžete rozprávať v prestávkach. Pár rečníkov nemohlo ostať celý deň, ale veľká väčšina z nich si užila TEDx až do večera.

No a nakoniec jedlo. Priznávame, je to súčasť TEDx-u, ktorá nie je 100 %-ná. Jedlo je najdrahšia časť rozpočtu, napriek tomu ho bolo málo (aj keď objednávka bola na viac ľudí, ako sa nachádzalo na TEDx-e). Niektorým z vás sa neušlo, raňajky neboli podľa vás raňajkami, zákuskov bolo málo, kávy bolo málo, rozmiestnenie bolo zlé (chceli by sme viac radov, ale priestor nám to neumožňuje), servírovanie pomalé. Na tomto budeme veľmi pracovať, aby sme to zlepšili.

Ďakujeme za všetky pripomienky, rady a návrhy, budeme z nich čerpať. Hlavne však ďakujeme za pozitívnu spätnú vázbu, lebo tá nás motivuje do ďalšieho ročníka TEDxBratislava.