Nechajte deti šoférovať auto, či variť vodu v papierovom pohári

Nechajte deti šoférovať auto, či variť vodu v papierovom pohári

Tramtadadá! Sobota 26. mája sa nezadržateľne blíži a ja som si uzurpovala príležitosť povedať vám, že pozvanie na TEDxBratislava prijal Gever Tulley, ktorý je známy predovšetkým svojím nie úplne bežným prístupom k vzdelávaniu.

Gever je počítačový vedec samouk. Nemá žiadne formálne vzdelanie, napriek tomu je držiteľom niekoľkých technologických patentov. Jeho expertíza je skutočne v…premýšľaní. Je autorom kontroverznej publikácie s názvom Päťdesiat nebezpečných vecí (ktoré by ste mali nechať robiť vase deti), ako napríklad nechať zovrieť vodu na sporáku v papierovom pohári, či šoférovať auto. Zakladateľ výnimočnej školy s neobvyklým konceptom vzdelávania Brightworks arcs sa aj vďaka podpore Americkej ambasády v Bratislave zdrží celý týždeň, pričom samotný TEDxBratislava bude štartovacím bodom jeho ďalšieho programu v našom hlavnom meste.

Jeho vystúpenia sú známe aj z „veľkého“ TEDu. Ďakujeme teda Rasťovi, že sa nebojí myslieť vo veľkom a Gevera Tulleyho k nám pozval. Ani nám nenapadlo, že jeho reakcia bude tak rýchla a plná pozitívnej energie a radosti z toho, že príde na Slovensko.V Bratislave bude v premiére hovoriť o tom, čo sa naučil za prvý rok existencie školy Brightworks.

Ďalších rečníkov budeme ohlasovať tak ako tomu bolo zvykom aj v predošlých ročníkoch, teda postupne. Dostávame veľa mailov, kde sa nás pýtate, kedy sa bude možné na TEDxBratislava registrovať. Zatiaľ síce ešte mate čas, ALE ten vie letieť rýchlo jak vtáci nedozerní a preto zostaňte naladení na naše vlny, aby vám nič neušlo.