Na TEDxBratislava 2016 Posledný nech zažne!

Na TEDxBratislava 2016 Posledný nech zažne!

Rozsvietilo sa nám v hlavách a vybrali sme podtitul tohtoročného TEDxBratislava.

Sú momenty, kedy sa zdá, že spoločnosť prepadáva akémusi kolektívnemu marazmu. Dobre už bolo, bude už len horšie, všetci klamú, kradnú a podvádzajú, nič nefunguje, nevieme, nemáme, nedá sa & nezáujem. Najradšej by sme sa odtrepali niekam ďaleko, niekam, kde to funguje a „volič nie je hovno“, kde úrady slúžia občanom a ľudia sú k sebe tolerantní a poctiví. Dovi dopo, posledný nech tu zhasne.

Ako sa vraví, tráva na susedovom trávniku je vždy zelenšia. Možno však nevidíme, že aj jemu tam občas rastie burina, že na ňom tiež musí makať a že má takisto svoje problémy. V konečnom dôsledku je všetko len o tom, ako sa k tým svojim postavíme. Namiesto rezignácie alebo úteku je lepšie uvedomiť si, že ešte vždy máme slobodu konať a veci meniť. A kde sa nám to podarí ľahšie než na našom malom Slovensku?

Vy poslední, čo ste tu ostali, v tom môžete pomôcť. Tohtoročnou témou TEDxBratislava vás vyzývame: „Posledný nech zažne!“ 3. júla do Slovenského národného divadla prinesieme príbehy ľudí, ktorí aj napriek nevyspytateľným okolnostiam nestrácajú energiu meniť svet a dokonca ju šíria ďalej. Príďte z nej načerpať na siedmy ročník TEDxBratislava, registrácie sú spustené.