Miesto a čas

Miesto a čas

Dotazník sme už dávnejšie vyhodnotili, ale teraz je čas zodpovedať niektoré vaše otázky. V prvom rade ďakujeme za pripomienky, nápady a pochvaly, ale aj kritiku. Poznačili sme si a budúci rok si ich všetky prejdeme a budeme sa na základe nich zlepšovať TEDxBratislava (ak ho teda budeme opäť organizovať).

Pomerne veľa otázok bolo k miestu konania. Heineken Tower Stage nám vyšla druhý rok v ústrety, keď nám poskytla priestor aj deň vopred na prípravu. Áno, potrebovali by sme väčší priestor, ale zatiaľ sme na nič iné neprišli (v rámci našich finančných možností). Ak máte tip na nejaký skvelý priestor, dajte nám, prosím, vedieť. Čo sa týka sedenia, v HTS sa sedadlá vymeniť nedajú a obávame sa, že sedenie na zemi celý deň by nebolo veľmi pohodlné. Klimatizácia si ako na potvoru vybrala práve našu sobotu na poruchu. Preto nefungovala tak, ako mala. Teda hore zima a hluk, dole kosa.

Aj po začatí bloku ľudia prichádzali a odchádzali, čo iných rušilo. Brániť tomu nemôžeme, ale skúsime aspoň jasnejšie oznamovať začiatky blokov, aby tých vyrušení bolo čo najmenej. Tento rok sme mali workshopy, ktoré sa vám páčili, takže v nich radi budeme pokračovať. Chýbal vám nejaký predaj kníh alebo CD, tento rok sme mali pre zmenu Knihobežníka. Ak niekto bude mať záujem o predaj vecí súvisiacich s témami, nebudeme sa samozrejme brániť.

Využitie horného poschodia sme zrušili preto, aby sa ľudia príliš nerozchádzali a viac networkovali. S ozvučením bol problém v zadných a horných častiach, pokúsime sa s tým nabudúce niečo urobiť, aj keď zvuková technika patrí divadlu, preto s ňou veľmi manipulovať nemôžeme. Viac východov tento priestor nemá, takže vychádzanie zrejme ostane rovnako pomalé.

Jednej účastníčke bolo ľúto, že taký pekný deň presedela v tmavej miestnosti. Toto neovplyvníme, zas keby pršalo, tak by nám to veru ľúto nebolo. S tým súvisí aj termín TEDxBratislava. Máj sa nám zdá optimálny, počasie je už také, že sa dá v pohode vydržať vonku aj na dlhší pokec, nielen na cigaretku, zároveň nie sme už rozlezení po dovolenkách. Takže pri jarnom termíne asi zostaneme.

Zajtra napíšeme vaše pripomienky, ktoré ste mali vy k samým sebe –  k účastníkom.