Lessons learned

Lessons learned

Konečne sme si zhodnotili spätnú väzbu, ktorú ste nám dali prostredníctvom formulára. Dve tretiny účastníkov zhodnotili podujatie ako skvelé a zvyšok ako dobré. Našlo sa len pár ľudí, ktorým sa ozaj nepáčilo a na ďalší TEDxBratislava prísť nechcú, čo je prirodzené, každému sa vyhovieť nedá. Výsledky nás potešili, a to, čo ste nám vyčítali, ste nám vyčítali právom. Dodatočne sa ospravedlňujeme za nedostatky a niektoré z nich chceme teraz aspoň trochu vysvetliť.

Pozitívne ste zhodnotili výber rečníkov a tém, aj keď ste nám vyčítali, že predsa len prvý blok bol najsilnejší a ostatné bloky tak trochu za prvým zaostávali. Našou snahou je najmä do blokov dávať rôznorodé témy a aj keď rečníkov pripravujeme, je ťažké zhodnotiť, ako nakoniec talk vypáli naostro. Niektorým rečníkom výchádzame v ústrety, keď nás žiadajú, aby mohli byť v niektorom konkrétnom bloku. Ale je to samozrejme priestor pre zlepšenie a my sa oň budeme snažiť.

Priestory SND boli presne to, čo sme hľadali. Veľká sála a veľký foyer pre množstvo prestávkových aktivít sa páčili aj vám a ocenili ste ich. Z našej strany sme však nezvládli rozloženie stolov s jedlom, čo sa premietlo do dlhého času, ktorý ste strávili státim v radoch a aj toho jedla mohlo byť viac. Poučili sme sa a budeme to ďalší rok riešiť inak.

Tá nešťastná technika. Testovali sme všetko týždeň pred podujatím, aj deň pred podujatím, ale na možnosť vypálenia žiarovky v projektore sme fakt nemysleli. V tejto oblasti sa budúci rok ozaj máme v čom zlepšovať.

Ako každý rok, aj tento ste mnohí poukazovali na prípravu rečníkov. My ju robíme, naozaj, a ako povedala Peťa z tímu, robíme ju drsne a poctivo. O tom by vám niektorí rečníci vedeli povedať samostatný talk. Talk o tom, ako im náš tím zasiela pripomienky, kibicuje a mení prezentáciu. Snažíme sa z každého dostať to najlepšie, aby myšlienka, ktorú chce povedať, podporil dobrým vystúpením. U niektorých sa to podarilo viac, u niektorých menej.

No a ešte milión drobností. Na niektoré ste nás upozornili vy, niektoré sme postrehli len my: domyslieť nápoje, aby TEDxBratislava neniesol za sebou kilometrovú ekologickú stopu z plastových pohárov, skontrolovať brožúru nie päťkrát, ale desaťkrát, mať snímač pre klikátko dole, aby rečníci nedvíhali ruky meter nad hlavu, zložiť rečníkom menovky už pred ich blokom, mať mapku priestorov v brožúre s aktivitami atď. Všetko máme zapísané v dokumente Lessons learned (Poučenia) a budeme všetky pripomienky v procese príprav a v samotný deň podujatia zapracovávať.

Tím TEDxBratislava je ešte stále v oddychovom režime, ale už sa pomaly rozbiehame. Do pár dní chceme potvrdiť termín so SND a následne sa môžeme vrhnúť na oslovovanie zahraničných rečníkov, ktorých treba rezervovať čo najskôr. Bude to piaty ročník TEDxBratislava a my by sme radi priniesli niekoľko naozaj zaujímavých mien. Snáď sa to podarí. Aj keby nie, na Slovensku máme veľa zaujímavých ľudí, ktorých stojí za to počuť. Veď aj tento rok tomu tak bolo.