Inspired by TEDxBratislava

Inspired by TEDxBratislava

TEDxBratislava robíme preto, lebo veríme, že to má zmysel. Veríme, že má zmysel pomáhať šíriť myšlienky hodné šírenia a predstavovať vám zaujímavých ľudí so silnými príbehmi. Veľmi nám pomáha, keď cítime vašu radosť a záujem.

Obrovskú satisfakciu získame v deň podujatia, kedy stojíme na pódiu čelom k vám a cítime tú úžasnú atmosféru v sále a napriek totálnej únave sme veľmi šťastní, lebo sa nám podarilo nabiť vás, nás aj našich rečníkov pozitívnou a snáď aj tvorivou energiou. Tešíme sa aj zo sledovanosti našich videí – našim najväčším úspechom v sledovanosti je zatiaľ video talku Stephena Cava, ktoré na stránke ted.com videlo už viac ako 1,812,000 ľudí.

Najviac sa však tešíme z toho, keď zistíme, že vás TEDxBratislava inšpiroval k reálnym činom. Vtedy to má naozaj zmysel. Niektorí z vás zakladajú lokálne TEDx konferencie, ako napríklad Jaro Dodok, náš mladý spíker z roku 2012, ktorý založil TEDxBanská Bystrica či Katka Cermanová, naša bývalá grafička, ktorá založila TEDxKežmarok. Niektorých inšpirujú konkrétni rečníci: Peter Krajniak na základe vystúpenia Gevera Tulleyho založil iniciatívu Zvedavá akadémia, Janka Hoosová svojím talkom o projekte Ďakujem, sused dopomohla k vzniku dalších 26 knižných búdok a jednej knižnej lavičky. A vystúpenie Milana Hejného inšpirovalo viaceré školy k využitiu jeho metódy výuky matematiky. Ako povedal Peter Halák z neziskovej organizácie Indícia: Na školeniach k Hejného metóde je tento talk vlastne „povinná literatúra“.

My však veríme, že je toho viac. Dajte nám vedieť, k čomu vás inšpirovalo podujatie TEDxBratislava. Práve vaše príbehy nám dodávajú energiu robiť ho pre vás i naďalej. Napíšte nám na: social@tedxbratislava.sk s predmetom Inspired by TEDxBratislava alebo priamo na našu facebookovú stránku.