Hľadáte zaujímavé TED talky? Je tu pre vás Hunch.com

Hľadáte zaujímavé TED talky? Je tu pre vás Hunch.com

Poznáte odporúčač/vyhľadávač Hunch.com? Hunch.com je web tzv. „kolektívnej inteligencie“, vychádza z predpokladu, že to čo chcete vy, chce ďalších tisíc ľudí. Po príchode na web odpovedzte na 20 triviálnych otázok (napríklad či bývate na dedine, ale či máte radšej psov alebo mačky).

Na základe podobnosti s desiatkami tisíc ľudí, ktorí odpovedajú na podobné otázky a učia Hunch o sebe sa vám tento odporúčač bude snažiť odporučiť čo najrelevantnejšie údaje pre vás. Od rasy psa, ktorá sa k vám najviac hodí až po cestovnú tašku, ktorú budete milovať, sa snaží Hunch ukázať vám to pravé pre vás.

Čo ma na službe Hunch zaujalo je jeho sekcia TED Talks. Dokážete tu nájsť mnohé skvelé talky z TEDov, dokonca i tie menej známe. Ja som si vďaka Hunchu zamiloval jeden talk, ktorý by som vám rád predstavil. Niektorí z vás možno už poznajú amerického vedca Clifforda Stolla a jeho talk o všetkom možnom. Ja som ho osobne ešte pár mesiacov dozadu nepoznal (zmenil to až Hunch.com), ale tento talk som si zamiloval.

Clifford je bláznivý astronóm, ktorý chytil sovietskych hackerov, ako sa snažia dostať do amerického systému. Má dar strhnúť publikum vďaka spŕške anekdot a vtipov, a pritom vie rozprávať o budúcnosti, školstve, vede a vzdelaní.

Verím, že si rovnako ako ja obľúbite toto video. A verím, že rovnako ako mňa aj vás dostane záverečný Cliffordov citát.

Tak do pozerania 🙂 a nezabudnite, vidíme sa na TEDxBratislava aby sme spolu začali tvoriť budúcnosť a to už dnes.