Hľadáme

Hľadáme

Druhý blok TEDxBratislava bol o hľadaní nových a snáď aj lepších ciest a spôsobov žitia, ale aj o hľadaní odpovedí na rôzne otázky.Niektoré otázky sa môžu už zdať zodpovedané, ale čo ak existuje aj iná a tiež správna odpoveď? Janka Pajgerová sa vydala hľadať inú cestu vzdelávania pre svoje deti.

Janka a Šimon Pajgerovci – Domáca škola

 

Červená stoj, zelená choď, modrá klikni. Peter Košinár hovorí aj o tom, že vzdelávanie o virtuálnom svete je dôležit pre všetky vekové skupiny.

Peter Košinár – Za málo peňazí veľa muziky

 

Podeliť sa o objav vás môže nielen potešiť, ale zlepšiť niekomu život. Skupina Open Source Ecology sa o to snaží zverejňovaním plánov strojov na sebestačný život.

Marci Jakubowski – Open-sourcové technické návrhy pre civilizáciu

 

Náš život je plný užitočných zariadení. Ale asi málokto sa zamyslí, čo všetko treba na ich výrobu. Napríklad taký toastovač.

Thomas Thwaites  – Ako som od základu zostrojil toastovač

 

Pýtali ste sa niekedy, prečo by sme mali pomáhať v Afrike, keď máme dosť problémov aj na Slovensku. Ale čo ak náš malý čin dokáže tak urobiť veľkú zmenu?

Tomáš Bokor a Andrej Návojský – Rozvojová pomoc a uvažovanie v súvislostiach

 

Žiadna vec nemá len jednu tvár, len jedno použitie. V technológiách len málokto hľadá umenie, ale práve takým človekom je Stefanie.

Stefanie Wuschitz – Umelkyne open-sourcových technológiách