Hľadáme nové superhrdinky a nových superhrdinov do tímu TEDxBratislava

Hľadáme nové superhrdinky a nových superhrdinov do tímu TEDxBratislava

Chceš sa stať superhrdinkou alebo superhrdinom a zároveň byť súčasťou niečoho veľkého, kde spoznáš komunitu nadšených ľudí so zápalom pre myšlienky hodné šírenia? Prihlás sa do TEDxBratislava, ktorý na Slovensku funguje už od roku 2009 a prispej k organizácii tohto výnimočného podujatia. Hoci minulý rok priniesol mnohé výzvy, pokračujeme v našej misii a tešíme sa na nové posily.

Do nášho tímu hľadáme superhrdinov, ktorí obohatia náš tím o čerstvé témy, odvážne nápady a novú energiu prinášať na Slovensko inšpiratívne myšlienky hodné šírenia.

Ako to celé funguje?

Sme skupina dobrovoľníkov združená okolo najväčšieho TEDx podujatia na Slovensku, TEDxBratislava. Popri hlavnej konferencii, organizovanej každoročne v júli, pripravujeme počas roka aj menšie formáty Salon Women so zámerom otvárať nevšedné témy a prinášať “myšlienky hodné šírenia”.

Ak našu prácu poznáš, zrejme vieš, že do nej vkladáme úplne všetko – od presvedčenia v správnu vec cez naše talenty a zručnosti až po poslednú voľnú chvíľu, pretože to robíme bez nároku na honorár ako dobrovoľníci popri svojich rodinách, záľubách a zamestnaniach.

Pri tom, čo v roku 2009 začalo ako iniciatíva niekoľkých nadšencov, sa dodnes vystriedali desiatky dobrovoľníkov. Organizačný tím je živý organizmus, kde vítame každý nápad, ak si ho autor dokáže obhájiť a prirodzene, aj zrealizovať. Máme obrovskú slobodu, čo však so sebou nesie aj veľkú zodpovednosť – zakaždým bez výnimiek splniť licenčné podmienky organizácie TED a udržať či dokonca predčiť kvalitu predchádzajúcich podujatí.

Aj takto vyzerajú naše produkčné alebo obsahové stretnutia.

Na produkčných stretkách sa vidíme v jeden večer raz za dva týždne, aby sme sa zladili na práci k spoločnému výsledku a zároveň spolu strávili kvalitný čas, lebo okrem zmysluplnej aktivity sme v tíme TEDxBratislava našli aj blízke priateľstvá. Obsahové stretnutia trvajú celý deň, mávame ich raz do mesiaca a počas nich debatujeme o nosnej téme a programe konferencie.

Koho hľadáme?

Aby sa nám to darilo aj naďalej, potrebujeme tím, v ktorom je cca 18 členov (zloženie sa obmieňa podľa toho, kto chce na ktorom podujatí dobrovoľničiť), posilniť novými osobnosťami. Takže, ak veríš v silu šírenia pozoruhodných myšlienok a máš pocit, že disponuješ časom a schopnosťami, ktoré by pre TEDxBratislava boli prínosom, veľmi radi o tebe zistíme viac.

Pomôcť potrebujeme naozaj so všeličím. Nenechaj sa limitovať. Dôležité sú hlavne ochota, čas, disciplína, samostatnosť a schopnosť manažovať svoj progres, aby si na každom stretnutí mohla/mohol ukázať, ako si s prácou, ktorú ti tím zveril, pokročil/a..

Môžeš si vyskúšať aj role, na ktoré možno nemáš kvalifikáciu, ale vždy ťa lákali. Získaš nové schopnosti a spoznáš fascinujúcich ľudí, na akých by si pri iných aktivitách zrejme nenatrafil. A najväčšou odmenou ti bude ten skvelý pocit zadosťučinenia, keď celú svoju snahu uvidíš bežať ako “dobre namazaný stroj”.

FUNDRAISING
Koho ale určite hľadáme, je šikovný človek na fundraising, ktorý nám pomôže nájsť financie na podujatie od partnerov, prípadne z grantov. V tejto roly stretneš zaujímavých ľudí a nové príležitosti. Skúsenosť v oblasti fundraisingu nie je nutnosťou. Ak vieš, že sa tomu chceš venovať, máš teraz skvelú príležitosť, aj s podporou na začiatku.

Náplň práce:

• aktívne vyhľadávanie a systematické oslovovanie slovenských a zahraničných firemných partnerov vhodných na podporu TEDxBratislava
• vyhľadávanie grantových výziev
• samostatná aj tímová príprava projektov a grantových žiadostí, písanie záverečných správ, vyúčtovanie.

Ak si sa dočítal až sem a si presvedčení o tom, že sa nám zíde človek ako ty, daj nám o sebe vedieť do 14. februára 2021 prostredníctvom tohto krátkeho formulára:

Ďakujeme aj za zdieľanie či odporúčanie, ak máte pocit, že šikovného človeka, ktorý by sa skvele hodil do tímu TEDxBratislava, poznáte. Vybraných záujemcov budeme po vyplnení krátkeho formulára kontaktovať v prvel polovici februára 2021 s bližšími informáciami.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať na info@tedxbratislava.sk.