Hľadáme posily do tímu

Hľadáme posily do tímu

Ešte len teraz bol koniec mája. Mám pocit, že TEDxBratislava 2011 sa uskutočnil len nedávno a predsa je to už pol roka. Je preto načase začať premýšľať o TEDxBratislava 2012. My, členovia organizačných tímov prvých dvoch ročníkov sme sa za tie dva roky veľa naučili. Nie len o organizovaní veľkej konferencie, komunikácií so sponzormi aj verejnosťou, ale aj sami jeden o druhom a sami o sebe. O našich hraniciach, možnostiach, povahách, slabinách aj silných stránkach.

Niektorým sa za tie dva roky prevrátili životy naruby, nastali pozitívne zmeny. Vladko sa nám oženil, aj keď stále nevyzerá ani na osemnásť, ja som sa presťahovala do inej krajiny, aj keď len toť za roh, Mia odišla z práce, aby sa venovala svojmu snu, Danka premýšľa, čo s jej akademickou kariérou, Ivan so Zuzkou sa o chvíľu budú baliť, PeťoK sa stal marketingovým chlapom nášho obľúbeného internetového kníhkupectva a Veronika zorganizovala ďalších milión skvelých podujatí nielen pre študentov.

Nielen kvôli týmto zmenám, ale možno aj kvôli nim, potrebujeme posilniť náš organizačný tím. Ak ste sa teda pre myšlienku TEDxu nadchli a máte čas, vôľu a trpezlivosť niečo konkrétne s týmto nadšením urobiť a chcete to robiť ako činnosť dobrovoľnícku (bez nároku na honorár, tak ako všetci ostatní členovia tímu), čítajte ďalej.

Hľadáme dvoch nových členov stabilného organizačného tímu, ktorí budú mať na starosti okrem iného nasledovné časti organizácie podujatia:

Event manažment:

 • nájdenie vhodných dodávateľov,
 • dohody s dodávateľmi,
 • zodpovednosť za catering a priestor + ďalšie potrebné záležitosti súviace s priebehom eventu.

Koordináciu viewing parties a aktivít počas prestávok:

 • – kontaktovanie potenciálnych záujemcov o zorganizovanie sledovania TEDxBratislava 2012 online,
 • – prinášanie nápadov na organizovanie menších stretnutí, kde by sa sledovali videá z TED a TEDx konferencií aj mimo TEDxBratislava 2012,
 • – podpora týchto skupín- komunikačná, organizačná,
 • – vymýšľanie a realizácia aktivít počas prestávok na TEDxBratislava 2012.

Nie je to všetko, pretože tak ako sme to robili doteraz, aj tak všetci členovia tímu pomáhajú v tom, čo môžu a vedia, napríklad:

 • – tipy na rečníkov,
 • – tipy na sponzorov a ich oslovovanie,
 • – príprava textov etc.,
 • – všetko možné, na čo si v tejto chvíli ani neviem spomenúť.

Budete môcť výrazným spôsobom ovplyvniť, ako bude TEDx Bratislava a veci s ním súvisiace vyzerať. Výsledok je zpravidla euforický a príjemný, pretože tešíme a inšpirujeme mnoho ľudí. Netreba však zabunúť zdôrazniť fakt, že je to aj veľká drina a nápor na vytrvalosť. Takže ak nie ste úplne presvedčení, že chcete byť súčasťou trmy vrmy okolo organizácie až do snáď úspešného eventu, ešte raz si to premyslite, prípadne si prečítajte môj blogpost.

Ak si to napriek tomu nerozmyslíte, ozvite sa, prosím, na info@tedxbratislava.sk . Napíšte nám, prosím, pár viet, prečo by ste chceli byť súčasťou tímu, či máte už s niečím podobným skúsenosti a všetko, čo vám v tejto súvislosti napadne. Pošlite nám, prosím, aj životopis alebo link na LinkedIn.