Druhý TEDxBratislavaSalón O slovách, ktoré spájajú

Druhý TEDxBratislavaSalón O slovách, ktoré spájajú

Minulý rok sme ako o rečníčke uvažovali o Zuzke Husárovej, ktorá skúma a tvorí elektronickú literatúru. Nakoniec sme sa zhodli, že táto téma sa nedá pojať v niekoľkominútovej prednáške a hlavne by chýbala možnosť si to všetko obchytať. Tak sme sa rozhodli dať jej väčší priestor a pozvať na Salón.

A tak sa v stredu 24. apríla 2013 o 19.00 hod. v priestoroch Connect Coworkingu v Cvernovke uskutoční druhý TEDxBratislavaSalón na tému Slová, ktoré spájajú. Salóne je taký malý večerný TEDx. Tri talky, pár TED videií a otvorená diskusia.

Dennodenne používame svojich 5 zmyslov. Čítame, píšeme, pozeráme, počúvame, chytáme. Robili sme to v minulosti, robíme to dnes. Avšak možno inak. Ako sa mení význam slov v dnešnej dobe, keď slová a literatúra presahujú k iným médiám? Ako vnímame text, keď je prepojený s multimédiami, dizajnom, hudbou, zvukom, či s interaktívnymi technológiami? Tieto prepojenia sú s nami (a v nás) každý deň. Rastie nielen ich počet, ale aj intenzívnosť.

Aprílový TEDx Salon ponúka príležitosť vyskúšať si technológie, ktoré sú nástrojom tvorby textu, vypočuť si prezentáciu o tom, ako nás slová spájajú a zúčastniť sa diskusie o témach, ktoré priamo či nepriamo súvisia s elektronickou literatúrou. Porozprávať prídu:

  • – Zuzana Husárová – skúma a tvorí elektronickú literatúru,
  • – Mária Rišková – zakladá múzeum dizajnu,
  • – Daniel Grúň – venuje sa histórii umenia, píše eseje a poéziu.

Ak chcete na vlastnej koži zažiť poéziu, registrujte sa vo formulári nižšie.